Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Ceasuri care se preteaza activitatilor dure, unde o rezistenta sporita este necesara.
Scrie răspuns
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

Buna ziua!
Am si eu o problema cu acest casio wave ceptor, nu reusesc sa -i setez ora. Am gasit manualul in engleza dar nu ma prea ajuta. Am reusit tot jucandu-ma la el sa il setez dar a ramas blocat la 09.45 si nu mai vrea sa mearga. Secundarul functioneaza dar minutarul si ora raman pe loc. Multumesc!
https://img.plici.ro/images/2017/07/15/casio1fe381.jpg
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

costy scrie:Buna ziua!
Am si eu o problema cu acest casio wave ceptor, nu reusesc sa -i setez ora. Am gasit manualul in engleza dar nu ma prea ajuta. Am reusit tot jucandu-ma la el sa il setez dar a ramas blocat la 09.45 si nu mai vrea sa mearga. Secundarul functioneaza dar minutarul si ora raman pe loc. Multumesc!
https://img.plici.ro/images/2017/07/15/casio1fe381.jpg
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de Claudiu »

Reglajul se face in baza manualului.
Incepe prin a seta pozitia de referinta a aratatoarelor,si dupa aceea reia setarea ceasului.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

Claudiu scrie:Reglajul se face in baza manualului.
Incepe prin a seta pozitia de referinta a aratatoarelor,si dupa aceea reia setarea ceasului.
Multumesc, dar nu am manualul, iar aratatoarele nu se mai misca deloc....decat secundarul si partea de cronograf. :D :D sau poate este defect..cine stie...ma depaseste ceasul asta :lol: Ma gandeam ca are cineva unul asemanator. Multumesc!
Avatar utilizator
armyn16
Mesaje: 79
Membru din: 12 Feb 2016, 20:58

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de armyn16 »

Costy manualul il gasesti pe internet pentru mecanismul ceasului.

Ia vezi daca aici e integral si reusesti sa-l setezi...

http://mygshock.com/casio-manual/5041/3
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

armyn16 scrie:Costy manualul il gasesti pe internet pentru mecanismul ceasului.

Ia vezi daca aici e integral si reusesti sa-l setezi...

http://mygshock.com/casio-manual/5041/3
Multumesc!
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de Claudiu »

In prima postare ai spus ca ai manualul..... :mrgreen:
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

Claudiu scrie:In prima postare ai spus ca ai manualul..... :mrgreen:
Buna seara! Am spus ca am manualul in engleza(pe mine ma intereseaza daca il are cineva in romana)...si il am, descarcat de pe net. Ca mi-au pus si alti colegi linkul...poate nu au citit tot postul meu ....oricum ceasul tot nereglat este... :)
mihaib78
Mesaje: 273
Membru din: 05 Iul 2016, 14:40

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de mihaib78 »

Prieteni haideti sa traducem impreuna manualul acela ca nu e mare lucru, sa stie baiatu ce sa faca;)
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

mihaib78 scrie:Prieteni haideti sa traducem impreuna manualul acela ca nu e mare lucru, sa stie baiatu ce sa faca;)
Pqi daca tot esti bun asa la engleza astept traducerea ....asta asa ca sa conversam pe site...doar asa se poarta ...
costy
Mesaje: 81
Membru din: 05 Oct 2015, 21:59
Localitate: Bailesti

Re: Casio edifice wave ceptor/ probleme setare

Mesaj de costy »

costy scrie:
mihaib78 scrie:Prieteni haideti sa traducem impreuna manualul acela ca nu e mare lucru, sa stie baiatu ce sa faca;)
Pqi daca tot esti bun asa la engleza astept traducerea ....asta asa ca sa conversam pe site...doar asa se poarta ...
Buna ziua! Multumesc celor care au raspuns, rog moderatorul sa stearga postul. Multumesc!
Scrie răspuns