Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Mai 2024, 20:50

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Achizitie ceas barbatesc pt dama
MesajScris: 14 Feb 2012, 00:41 
Neconectat

Membru din: 13 Feb 2012, 00:55
Mesaje: 8
Am si eu o rugaminte la cunoscatori.... :)
Pt ca in curand vine ziua mea vreau sa-mi cumpar un ceas bun.Si pt ca cele de dama sunt cam mititele, si cele moderne care sunt mari sunt cu pietre swarovski si nu-mi plac, (vreau ceva mai clasic), am de ales intre doua ceasuri:Seiko 5 automatic(la 4 mil.) si un Swiss army hanowa la 10 mil(tot automatic).Ideea e ca la cel swiss army nu pricep ce mecanism e, dupa ce am citit 3 saptamani forumul asta tot nu m-am lamurit, la cel de dama vad ca e Eta 2671 dar la cel barbatesc scrie:Gents version:
Cal. Techno Sablier SSDD3
21 jewels, unbreacable mainspring, 36
hours power reserve
Ceasul e asta:http://www.hanowa.ch/pages/PDFDatasheets/BataillonAutomatic.pdf
Ideea e, merita sa dau 6 milioane in plus pt cel elvetian?Ca bugetul nu e foarte mare, dar tinand cont ca nu-mi iau ceas in fiecare zi,si mai ales ca port ceasul non-stop...si ca fara un ceas la mana sunt terminata....De-aia si vreau automatic, ca m-am saturat ca vesnic raman fara baterie(si fara ceas la mana), vreau bratara metalica....si mai clasic asa si nu foarte mare, ca sa poata fi purtat si de o femeie.....
Deci voi ce ma sfatuiti?Ambele le iau de la BB collection, deoarece cel de la swiss army afara l-am gasit la 380 euro si la noi e 10 mil(240 euro).(Oare de ce?)Iar pt seiko, acolo gasesc mai multe modele, si desi imi plac cele pe negru, ma gandesc ca fiind femeie ar merge mai bine cele albe...
Astept cu nerabdare sfaturile voastre, ca se apropie ziua....Multumesc


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România