Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 20 Mai 2024, 06:00

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 07 Dec 2008, 00:56 
Buna. Am un ceas Casio iluminator si dupa 3 ani si ceva am schimbat bateria la ceasornicar pentru ca lumina nu mai era destul de puternica. mai apoi mi-a spus ceasornicarul ca nu il mai pot folosi sub apa... nasol.. pentru mine... pentru ca obisnuiesc sa nu il dau jos de la mana doar atunci cand lucrez la masina. In final m-am hotarat sa imi cumpar un ceas automatic...m-am tot uitat prin iulius mall si mi-a placut un ceas Fossil prin geamul caruia se vad toate mecanismele.il puteti vedea aici: http://www.reaction.store.ro/ceasuri.ph ... sil&id=447.

Ma poate lamuri cineva daca acest ceas isi merita banii? sau la banii aceia ce as putea achizitiona?
Si in al doilea rand imi poate spune cineva cate ceva despre firma Fossil? Eu unul nu am mai auzit de aceasta firma pana de curand si nu stiu cat e de apreciata... am inteles ca provine din America... habar nu am... pe net nu am gasit nici un magazin oficial in Romania...

Multumesc anticipat


Sus
  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 07 Dec 2008, 01:37 
Neconectat

Membru din: 20 Sep 2008, 12:56
Mesaje: 358
Localitate: Cluj-Napoca
Parerea mea e sa iei mai bine un seiko de banii aia.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 07 Dec 2008, 02:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Noi 2008, 01:03
Mesaje: 1558
Localitate: Bucuresti
Pretul de 750 ron este colosal pentru valoarea acestui ceas :shock: .Este o gluma. Cu bani mai putini iei orice Japonez automat sau mai pui un pic si iei un elvetian - Certina, Doxa ... Daca ai vedea cum arata un mecanism de Fossil si ce jalnic scrie pe el made in China, ai rade amar ! :cry: Cred ca vrei un ceas mai chipes dar unul bun si foarte frumos costa mult peste acesta.
Parerea mea este: Niciodata asa ceva ! Vrei nou, iei ce am spus mai sus - vrei unul purtat -si mai bine caci la banii astia cu putina rabdare poti gasi ceasuri bune si care au dovedit ca nu glumesc si trec testul de anduranta. Bineinteles ca fiecare poate sa faca ce vrea cu banii lui dar asta cred eu si asa as indruma ca iubitor de ceasuri.

_________________
Sau bongiorno....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Dec 2008, 12:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2008, 13:32
Mesaje: 215
Localitate: Chateauroux
In nici un caz Fossil....Orient, Seiko sau ceva ceasuri germane (www.ceasuri-germane.ro)poti lua la banii astia. Vezi ce reduceri aplica cei de la BBCollection...In iullius Mall ai la demisol un magazin BbColection si un Splend'Or si inca un BBCollection la etaj. de obicei gasesti ceva la reducere. Uitate pe site si daca gasesti ceva, chiar daca nu e in magazin in TM suni si-l comanzi. MAi ai BBcollection si Splend'Or la Bega si real din Aradului.

_________________
E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca.
A.De Saint-Exupery


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Dec 2008, 19:21 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12164
Localitate: ARAD
Apropo de "Ceasuri-Germane" ! Am bucuria sa anunt ca de cca o luna aceasta firma a fost preluata de un prieten,care detine o afacere mai larga in domeniul ceasurilor,si prin intermediul acestei firme se vor putea achizitiona cu incredere si siguranta o multime de brand-uri,precum Nomos,Cronoswiss,Fortis,Baume-Mercier la preturi reale si originale.Inca nu a avut timp sa se ocupe de site,dar va urma! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 13 Dec 2008, 13:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2008, 13:32
Mesaje: 215
Localitate: Chateauroux
Hmmm...Mi-ar place un Nomos sa port la intalniri business...ar fi excelent

_________________
E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca.
A.De Saint-Exupery


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România