Reetansare ceas.

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Scrie răspuns
trex_daemon
Mesaje: 16
Membru din: 07 Aug 2011, 22:55

Reetansare ceas.

Mesaj de trex_daemon »

Buna ziua dle Claudiu,
Revin cu o intrebare la dvs.
Ceasul de mai jos a fost candva etans, dar dupa o schimbare a bateriei de catre o persoana nepriceputa garniturile au fost rupte si acum ceasul nu mai este etans.
Aveti asemenea garnituri ?
Daca vi-l trimit, se poate face ceva ?

Cu stima,
Peto Barna.

Imagine
Imagine
Imagine
eugenbt
Mesaje: 708
Membru din: 02 Oct 2010, 21:43
Localitate: Botosani

Re: Reetansare ceas.

Mesaj de eugenbt »

dupa cum arata, pare capac presat, etanseitatea fiind doar o chestie psihologica.
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Reetansare ceas.

Mesaj de gherghin nicolae »

Etansarea la genul acesta de ceasuri (ca sa le spun asa... :mrgreen: ) a fost un noroc , sau un cadou intimplator din partea celor care au fabricat ceasul. Probabil s-ar putea vorbi despre o etansare in adevaratul sens al cuvintului doar daca s-ar schimba carcasa cu totul...In rest multumiti-va ca functioneaza si asa .
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Reetansare ceas.

Mesaj de Claudiu »

Ceasul,nici cand a fost nou nu a avut o etanseitate ridicata.
In acelasi timp lipsa garniturii capacului,bineinteles ca face ceasul mult mai vulnerabil la apa.
Cred ca o garnitura nu este greu de gasit,cam orice ceasornicar ar trebui sa aiba.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
trex_daemon
Mesaje: 16
Membru din: 07 Aug 2011, 22:55

Re: Reetansare ceas.

Mesaj de trex_daemon »

Multumesc pentru raspuns.
Voi incerca la un ceasornicar din zona.
trex_daemon
Mesaje: 16
Membru din: 07 Aug 2011, 22:55

Re: Reetansare ceas.

Mesaj de trex_daemon »

Am gasit un ceasornicar in zona si i-a pus o garnitura... sunt curios daca are si efect :)
Scrie răspuns