Schimbare geam Orient Mako

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Scrie răspuns
Valyxxx
Mesaje: 25
Membru din: 18 Mar 2013, 10:06

Schimbare geam Orient Mako

Mesaj de Valyxxx »

Buna seara,
Dupa cum spune si titlul, ma intereseaza daca se poate schimba cristalul mineral de la un ceas Orient Mako, deoarece este foarte putin zgariat. Cam ce dimensiunii sa aiba acest geam si unde gasesc sa cumpar?
Exista cumva alta varianta, mai simpla, de reparare a zgarieturiilor? Mentionez ca acestea sunt foarte fine, insesizabile ochiului decat in lumina.
Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Bebe
Mesaje: 694
Membru din: 09 Oct 2010, 22:01
Localitate: Bucuresti

Re: Schimbare geam Orient Mako

Mesaj de Bebe »

Se poate schimba, dar mai bine il lasati asa daca zgarieturile nu sunt vizibile in conditii normale.
"Bieţii copii, ce să înveţe, bă, de la ăi mari?" - Marin Sorescu
Valyxxx
Mesaje: 25
Membru din: 18 Mar 2013, 10:06

Re: Schimbare geam Orient Mako

Mesaj de Valyxxx »

Ma gandesc sa il schimb cand zgarieturile vor deveni vizibile. Ma interesez pentru orice eventualitate. Multumesc oricum pentru raspuns
Scrie răspuns