Buna ziua dnu Claudiu,
I-am cumparat tatalui meu acum vreo 3 ani un ceas Vostok-Europe TU-144.
Acum cateva zile mi s-a plans, ca, din cand in cand ( sa zicem o data la 2 saptamani) ceasul "o ia inainte" 20-30 de minute intr-o singura zi.
In rest merge cu prezicie buna. Il poarta destul de des, in rest sta intr-un "suport" de tragere automata. Ii poate dauna mecanismului faptul ca sta in acest suport?
In rest nu-mi explic acest comportament.
Vostok TU-144
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Re: Vostok TU-144
Posibil sa se lipeasca spiralul sau sa bata ceasul peste cap.dar sigur se poate stabili doar daca se analizeaza cesul.

Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
-
trex_daemon
- Mesaje: 16
- Membru din: 07 Aug 2011, 22:55
Re: Vostok TU-144
Multumesc pentru raspuns.
Trebuie sa ma uit daca cumva ceasul se mai afla in garantie.
In caz contrar il voi trimite dvs.
Trebuie sa ma uit daca cumva ceasul se mai afla in garantie.
In caz contrar il voi trimite dvs.
