Cu stima

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Scrie răspuns
bendis_do
Mesaje: 21
Membru din: 17 Apr 2013, 13:25

Cu stima

Mesaj de bendis_do »

Daca sinteti amabil as dori o parere. Am posibilitatea de a alege intre doua ceasuri chronograph.Uh ceas Hamilton echipat cu LWO cu modul DD si un SECTOR echipat cu 7750.Pe care il indicati? Multumesc.
marian_sro
Mesaje: 928
Membru din: 03 Iul 2012, 10:03

Re: Cu stima

Mesaj de marian_sro »

7750. Nu neapărat în Sector
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cu stima

Mesaj de Zar »

7750. Sector - ce model ? Daca e un Diving Team 1000 si galben ... ma duce gandul la Pelizzari.
AR1070-56E
Avatar utilizator
Emil68
Mesaje: 2266
Membru din: 23 Ian 2017, 01:17

Re: Cu stima

Mesaj de Emil68 »

Eu am avut un Sector Golden Eagle cu 7750 din anii 80, 38mm, l-am servisat, mergea foarte bine, dar imi era mic, plus ca nu gaseam bratara originala, si l-am vandut:

Imagine

Apoi am avut un Revue Thommen Airspeed Commander cu ETA 2824-2 si modul DD, i-am rupt rotita tronconica de la armarea manuala, ceasul fiind nou. Caz izolat, poate, dar eu nu ma mai atinng de mecanisme cu modul.

Imagine

Un amic are modelul de Sector Golden Eagle aparut imediat dupa cel pe care l-am avut eu, si ii merge perfect. El e ceasornicar de meserie, ca fapt divers…

Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cu stima

Mesaj de Zar »

Pe cel din ultima poza l-am avut si eu.
AR1070-56E
Scrie răspuns