Cu stima
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Re: Cu stima
7750. Sector - ce model ? Daca e un Diving Team 1000 si galben ... ma duce gandul la Pelizzari.
AR1070-56E
Re: Cu stima
Eu am avut un Sector Golden Eagle cu 7750 din anii 80, 38mm, l-am servisat, mergea foarte bine, dar imi era mic, plus ca nu gaseam bratara originala, si l-am vandut:

Apoi am avut un Revue Thommen Airspeed Commander cu ETA 2824-2 si modul DD, i-am rupt rotita tronconica de la armarea manuala, ceasul fiind nou. Caz izolat, poate, dar eu nu ma mai atinng de mecanisme cu modul.

Un amic are modelul de Sector Golden Eagle aparut imediat dupa cel pe care l-am avut eu, si ii merge perfect. El e ceasornicar de meserie, ca fapt divers…


Apoi am avut un Revue Thommen Airspeed Commander cu ETA 2824-2 si modul DD, i-am rupt rotita tronconica de la armarea manuala, ceasul fiind nou. Caz izolat, poate, dar eu nu ma mai atinng de mecanisme cu modul.

Un amic are modelul de Sector Golden Eagle aparut imediat dupa cel pe care l-am avut eu, si ii merge perfect. El e ceasornicar de meserie, ca fapt divers…


