Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 10:17

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 01 Iun 2011, 00:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Mesaje: 323
1. Longines cal. 12.68z, cutie si extras Longines:

Foarte frumos "Longines" din 1960.

Mecanism cu armare manuală cal. 12.68Z. (mecanism cu design asemanator cu cele din ceasurile de buzunar, dar pentru ceasuri de mana). Foarte frumos, fiabil si precis! In anii 1930-1970 Longines era o companie de nivel Rolex care a creat multe mecanisme in-house de exceptie: cu finisaje peste multe alte marci mult mai renumite acum..

Referința este 6666, iar carcasa măsoară 35 mm, fără coroană.

Coroană originală, cataramă originală.

In completare, vin cutia originala Longines și extrasul de arhivă emis de compania-mamă.

Ceasul este în stare bună de funcționare, iar condițiile estetice, după cum puteți vedea din fotografii, sunt excelente. Greu de gasit in stare similara.

Daca se doreste, se ofera cele 2 curele care apar in poze: 1 neagra cu catarama originala Longines + 1 maro din piele naturala de calitate.

Poze:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Pret: 2490 LEI

2. Omega Seamaster De Ville:

Dupa cum puteti vedea in poze, cadranul este în stare buna. (cadran sunburst)

Mecanism automatic frumos si curat.
Funcționează corect, menține timpul corect. (minus cateva secunde pe zi: 5-6). Rezerva lunga de mers.
Schimba data asa cum ar trebui la 00.00

Coronita originala.
Geam original.
Bratara orginala.

Calibru: 562
Referinta: 166.020
Serie: 2227 ***
Anul aproximativ: 1965
Dimensiune carcasa: in jur de 34-35mm fara coronita.
Bratara: 1502 (nr. 12). Eu am incheiatura de aprox. 17 cm si bratara imi e mare, deci cuprinde o incheietura de maxim aprox. 20 cm cred.

Poze:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Pret: 850 EUR

TERMENI SI CONDITII DE VANZARE SI DATE DE CONTACT:

Predare personala in Bucuresti in cursul saptamanii (zona: sectorul 1, Bucurestii Noi), in weekend in Prahova sau livrare prin Posta Romana/Curier cu plata in avans sau ramburs pentru persoanele care fac dovada seriozitatii !

Costul livrarii:
1. Livrarea personala in Bucuresti sau anumite zone din Prahova este gratuita.
2. In celelalte zone ale tarii:
* Pentru plata in avans:
- valoare mai mica de 1000 lei: livrare gratuita prin Posta Romana.
- valoare mai mare sau egala cu 1000 de lei: livrare gratuita prin curier (prefer Urgent Cargus).
* Pentru plata ramburs:
- livrare ramburs prin Posta Romana 10-15 lei sau livrare ramburs prin Fan Curier cu plata transportului la destinatar. (Livrarea cu plata in sistem ramburs este disponibila doar persoanelor care fac dovada seriozitatii- de preferat membri activi ai forumului cu o vechime de minimum 3 luni)


In cazul predarii personale ceasurile pot fi probate si autentificate la un centru autorizat, la cererea cumparatorului. In cazul ceasurilor expediate prin Posta sau Curier accept returnarea ceasului si rambursarea banilor in termen de 48 de ore de la primirea coletului daca ceasul nu corespunde descrierii din acest anunt ! Mai intai se returneaza ceasul in aceeasi stare in care a fost primit, urmand ca ulterior sa returnez cumparatorului banii. Contravaloarea transportului, in acest caz, va fi suportata de cumparator.

Astept oferte prin Mesaj Privat, pe mail: andreilunguovidiu@yahoo.com sau la telefon: 0732 833 213
EDIT: Rog contact prin e-mail sau telefon deoarece am observat ca de la un timp nu mai primesc notificare prin e-mail atunci cand imi trimiteti mesaje private si intru rar pe forum in ultimul timp !


Ultima oară modificat de andreylungu pe 03 Dec 2020, 20:47, modificat de 248 ori în total.

Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 27 Noi 2016, 13:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Mesaje: 323
Up. Am redus pretul la Seiko


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Oct 2020, 19:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Mesaje: 323
Up


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România