Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 21 Mai 2024, 22:46

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 01 Iun 2013, 18:27 
Neconectat

Membru din: 20 Feb 2013, 23:31
Mesaje: 2
Un ceas special, cu elemente de design clasic spre vintage, rafinat:
* Full automatic mecanic;
* 4 cadrane active suplimentare:
- cadran rotativ zi/noapte (soare/luna);
- open heart tourbillon;
- cadran 12/24h;
- secundar excentric.
* Cadran sticla minerala usor bombata;
* Capac spate infiletat, transparent, prin care se observa rotorul balansier.
* Curea piele neagra, cusaturi negre
* Ceasul se incarca prin miscarea mainii "self winding", dar si de la rotita.

Diametru cadran: 45 mm
Grosime cadran: 15 mm
Lungime curea + cadran: 260 mm
Latime curea: 20 mm

Pret: 135 lei.
Livrare prin posta: 8 lei.
Prezentare video: http://www.youtube.com/watch?v=pLS-yZO4QXM

Imagine
Imagine
Imagine


Ultima oară modificat de calin_hi pe 01 Iun 2013, 20:57, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 20:45 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Chinezaria asta ...nu-si prea are locul aici .
Incercati pe alte site-uri !!!

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 22:57 
Neconectat

Membru din: 19 Iun 2011, 18:07
Mesaje: 37
Aveti dreptate, eu chiar as propune administratorilor site-ului sa nu permita postarea de astfel de fake-uri, sa le stearga pur si simplu. Argumentul meu ? Unul singur, bazat pe experienta de pina acum si pe discutiile cu multi pasionati: ceasornicar.ro a devenit intr-un timp foarte scurt un site DE REFERINTA in ce priveste competenta, siguranta faptului ca aici nu exista fake-uri, profesionalism. Toata lumea (ma refer desigur la pasionatii de orologerie sau pur si simplu de ceasuri) ca aici gasesti oricind oameni priceputi gata sa-ti dea un sfat bun (si gratuit), care sa te ajute, pe de o parte sa gasesti ceasul dorit, pe de alta parte sa nu iei vreo tzeapa cu fake-uri ordinare provenite de la ordinari (caci exista, nu-i asa, si astfel de persoane fara scrupule). Eu personal am avut parte numai de experiente placute si lucruri bune pe acest site, mi-am gasit cel putin un ceas de o calitate exceptionala la un pret mai mult decit rezonabil, am primit intotdeauna sfaturi competente, au fost membri care mi-au raspuns detaliat chiar daca poate timpul lor este pretios. Concluzia este ca ceasornicar.ro trebuie sa ramina o referinta in domeniu, iar asta nu se poate decit daca eliminati pur si simplu, fara drept de apel, postacii de fake-uri, speculantii si altii asemenea. Alte site-uri au fost INVADATE de falsuri, chinezarii, "replici AAA" si alte asemenea bazaconii, incit nici nu mai stii uneori ce cumperi. Imi cer scuze pt. divagatii dar cred sincer in existenta unei comunitati oneste si pe care sa te poti baza, asa cum este acum ceasornicar.ro !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 23:30 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Va multumesc in numele utilizatorilor pentru cuvintele frumoase adresate.
Insa trebuie sa fim si intelegatori cu unii , sa-i atentionam in prima faza , pentru ca poate unii chiar nu stiu . Si uneori se mira din ce cauza le-au fost sterse anunturile sau postarile , pur si simplu fara explicatii .
Sigur nu trebuie sa acceptam chinezarii si falsuri , uneori cu nume pompoase !

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 23:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Mircica,esti fenomenal!Ti s-au dat atatea raspunsuri competente,atatea detalii pretioase si minunate pe ceasornicarultaudinvis.ro,nu?Sper ca nu au fost si alte substitute ale fericirii cand ai scris randurile acestea,sau gresesc?Iti pregatesti o intrare la "vanzari" si nu ne spui si noua?Nici nu trebuie,pune la vanzare tot ceea ce ai pe ceasuridemana ro si .........Bafta la vanzare!
PS:Nic.Gherghin e deja un brand,incercand sa-l completezi poate te faci vinovat de plagiat.Incerca ceva personal si fara "mesaj-tampon".Chiar n-ai inteles ca aici nu trebuie sa comentezi ceasurile puse la vanzare?Sunt moderatori si eventual peste un administrator,care stiu si au obligatia sa reactioneze la astfel de incalcari ale regulamentului.Astept cu interes si postari in alte rubrici din partea ta.Succes!
Aici sunt si postarile tale pe acest site,ca exemplu ptr.primele mele remarci din acest mesaj.
search.php?author_id=40656&sr=posts

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 23:47 
Neconectat

Membru din: 12 Mar 2012, 09:27
Mesaje: 181
Mircica scrie:
Aveti dreptate, eu chiar as propune administratorilor site-ului sa nu permita postarea de astfel de fake-uri, sa le stearga pur si simplu. Argumentul meu ? Unul singur, bazat pe experienta de pina acum si pe discutiile cu multi pasionati: ceasornicar.ro a devenit intr-un timp foarte scurt un site DE REFERINTA in ce priveste competenta, siguranta faptului ca aici nu exista fake-uri, profesionalism. Toata lumea (ma refer desigur la pasionatii de orologerie sau pur si simplu de ceasuri) ca aici gasesti oricind oameni priceputi gata sa-ti dea un sfat bun (si gratuit), care sa te ajute, pe de o parte sa gasesti ceasul dorit, pe de alta parte sa nu iei vreo tzeapa cu fake-uri ordinare provenite de la ordinari (caci exista, nu-i asa, si astfel de persoane fara scrupule). Eu personal am avut parte numai de experiente placute si lucruri bune pe acest site, mi-am gasit cel putin un ceas de o calitate exceptionala la un pret mai mult decit rezonabil, am primit intotdeauna sfaturi competente, au fost membri care mi-au raspuns detaliat chiar daca poate timpul lor este pretios. Concluzia este ca ceasornicar.ro trebuie sa ramina o referinta in domeniu, iar asta nu se poate decit daca eliminati pur si simplu, fara drept de apel, postacii de fake-uri, speculantii si altii asemenea. Alte site-uri au fost INVADATE de falsuri, chinezarii, "replici AAA" si alte asemenea bazaconii, incit nici nu mai stii uneori ce cumperi. Imi cer scuze pt. divagatii dar cred sincer in existenta unei comunitati oneste si pe care sa te poti baza, asa cum este acum ceasornicar.ro !

Bai mircica, ceasul din anunț e FAKE?

_________________
O zi buna!
Mihai


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2013, 23:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3262
Ceasul nu are motive reale pentru a fi scos de la vanzare, nu contravine cu nicio regula a forumului.

Sigur, e un ceas chinezesc, dar e treaba fiecaruia spre ce se orienteaza la cumparare. Goer e o firma ce se gaseste de cativa ani pe ebay la vanzare, nu are treaba cu niciun fake.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Daca judecam cu regulamentul in fata Clipper are dreptate, ceasul nu este nici replica nici fals.Este chinezesc, insa aici este alta discutie.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:03 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Da .
Insa ati dori cit mai multe astfel de ...chinezarii ?
Supunem la vot ?
In curind o sa fie plin de asa ceva ...oare chiar asta va doriti . Eu nu am spus ca este fake ...insa calitatea este indoielnica .
Destule falsuri au facut si fac acesti chinezi incit sa merite mai mult de o denumire generica ...de doi lei ... Nici macar ceasuri nu pot fi numite .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Nic, stii bine opinia mea legata de astfel de ceasuri,si tu intelegi bine ce am vrut sa spun atat eu cat si Clipper, nu este nevoie de nici un vot, doar o mica adaugire acolo unde trebuie pentru a nu mai exista interpretari. Daca Clipper era vanzatorul si ii citeai postarea, ce-i raspundeai ?

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Nic,aici ai dreptate si nu te contrazice nimeni.Este o rubrica de vanzari si daca ceasul place cuiva este dorinta sa,daca nu va "prinde",va ajunge in anonimat,cum sunt sigur ca se va intampla.Insa interventia lui "Mircica",inca una in ultimul timp,intr-o rubrica de vanzari nu este nici oportuna si nici regulamentara.Si consider ca trebuie atentionat ptr.a inceta aceasta atitudine gresita,atat si nimic mai mult.

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:34 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Gabi1 scrie:
Daca Clipper era vanzatorul si ii citeai postarea, ce-i raspundeai ?



Gabi ...ce sa spun ?
In primul rind nu pot sa cred ca ar posta asa ceva Clipper .
Iar daca totusi as vedea asa ceva postat de Clipper , sigur m-as duce la culcare pentru ca as fi beat ...adica tot nu as putea sa concep o astfel de ineptie , sau postare din partea lui .Mai ales dupa ce am vazut ce fel de ceasuri are...

Da , stiu , eu am incalcat regulamentul pentru ca am facut primul un comentariu la adresa unui obiect care se afla la sectiunea vinzari , stiut fiind faptul ca acest lucru este interzis de regulament .

Imi astept spasit pedeapsa ...oricare ar fi ea .
Mea culpa dragilor , insa nu pot concepe totusi astfel de obiecte postate aici spre vinzare ...

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2012, 20:42
Mesaje: 384
[offtopic]

Gabi1 scrie:
Daca judecam cu regulamentul in fata Clipper are dreptate, ceasul nu este nici replica nici fals.Este chinezesc, insa aici este alta discutie.


De fapt contravine cu punctul 6 al regulamentului de vanzari:

"6. Este interzisa vanzarea de falsuri, replici sau chinezarii.
Moderatorii forumului isi rezerva dreptul de a sterge imediat posturile care se incadreaza in aceasta categorie, si sa informeze membrii forumului atunci cand exista suspiciuni asupra specificatiilor ceasurilor ofertate."

[/offtopic]


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Eu te-as pedepsi drastic si fara remuscari!.....................Un "toi" de palinca si 2 beri ptr.stingerea tariei,cat mai repede posibil.Ai gresit,scuze nu exista,deci......n-am ce-ti face,asta e! :lol: :lol: :lol:

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Iun 2013, 00:59 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Merci Mihai !!!

Turbillion...


Imagine


Seamana cu cel postat de vinzator ?
Eu nu prea vad ...desi am lupa ... :lol:

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România