Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 12:03

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 20 Ian 2019, 13:51 
Neconectat

Membru din: 13 Aug 2008, 18:02
Mesaje: 109
Localitate: Bucuresti
Salutari,

Ofer spre vanzare un ceas in editie limitata lansat la Baselworld 2018 de Certina, Action Diver Sea Turtle Conservancy. Am achizitionat ceasul in Dec.2018 din UK si l-am purtat doar de cateva ori pana mi-am dat seama ca dimensiunea, in special lungimea carcasei impreuna cu prima za cand bratara este montata, nu este pentru mine.

Ceasul functioneaza perfect, are o abatere de doar 4sec pe zi, iar rezerva de mers depaseste trei zile. Estetic, carcasa prezinta o zgarietura minora pe partea stanga a carcasei, imposibil de sesizat cand ceasul este la mana si usor de retusat daca deranjeaza, in rest totul este perfect. Am purtat ceasul pe o curea de piele, astfel ca bratara este noua. Pachetul complet include o curea de piele, bratara originala cu toate zalele, manual de utilizare, eticheta, card garantie semnat de catre Jura Watches (dealer oficial Certina)si toate cutiile aferente.

Pretul este de ! VANDUT! 2,000RON, livrare din Bucuresti prin curier rapid sau fata in fata. Accept si plata dupa livrarea ceasului in cazul in care am mai avut tranzactii impreuna.

Specificatii:
Model: Certina Watch DS Action Diver Sea Turtle Conservancy C032.407.11.051.10
Diametru carcasa: 43mm
Lungime carcasa: 50mm
Grosime: 13.5mm
Anse: 21mm
Mecanism: Powermatic 80 - rezerva de mers de 80 ore
Altele: 300m WR (ISO6425 rated), cristal safir cu strat antireflex, superluminova folosit pentru limbi si marcaje.

Cu consideratie,
Catalin

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Ultima oară modificat de Inq pe 22 Ian 2019, 01:26, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 22 Ian 2019, 01:25 
Neconectat

Membru din: 13 Aug 2008, 18:02
Mesaje: 109
Localitate: Bucuresti
Ceasul s-a vandut pe tz-uk, anuntul poate fi inchis.

Multumesc,
Catalin


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România