Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Aceasta sectiune este dedicata exclusiv prezentarilor unor companii, ceasuri de referinta, mecanisme care au facut istorie.
Orice post nou trebuie sa aduca informatii noi sau completari la un articol deja creat. Orice alt tip de post va fi sters fara avertisment.



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Dec 2014, 21:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2013, 21:54
Mesaje: 1201
Pe cine am deranjat de iar se sterg mesajele? Am jignit pe cineva? Am zis un neadevar?
Astea sunt clipele cand gustul amar ma trezeste la realitate, niciodata nu va fi bine :cry: Pacat...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Dec 2014, 23:02 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Ia ce va zahar in gura poate te indulcesti........

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Dec 2014, 23:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2013, 21:54
Mesaje: 1201
Daca doar atat ai inteles tu din toata treaba asta....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 12:17 
Neconectat

Membru din: 13 Sep 2011, 19:33
Mesaje: 498
Stimate coleg,
in caz ca o perdea de fum v-a impiedicat sa vedeti corect, eu nu am obiectat decat la asocierea lucrarii dvs. cu acel realizator de televiziune. Atat.
Va doresc mult spor in realizarea volumului urmator.

In rest....
e evident ca in Romania tactica de supravietuire a unora e sa-si bage limba in curul unui mascul alfa. In felul asta sigur nu se afla in fata coltilor si ghearelor lui.
Lor le dedic urmatorul banc:

"- Aseara am vazut cum trei golani vroiau sa bata un mos pe strada. N-am putut sta deoparte, a trebuit sa intervin.
- Si, ce s-a intamplat mai departe?
- Pai, in fata noastra, eram acum 4, mosul nu a mai avut nici o sansa!"

_________________
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 13:46 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8186
vasiledincu scrie:
In rest....
e evident ca in Romania tactica de supravietuire a unora e sa-si bage limba in curul unui mascul alfa. In felul asta sigur nu se afla in fata coltilor si ghearelor lui.
Lor le dedic urmatorul banc:

"- Aseara am vazut cum trei golani vroiau sa bata un mos pe strada. N-am putut sta deoparte, a trebuit sa intervin.
- Si, ce s-a intamplat mai departe?
- Pai, in fata noastra, eram acum 4, mosul nu a mai avut nici o sansa!"



:D Ooooo, da! Sau oda? :?

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 14:29 
Neconectat

Membru din: 16 Mar 2014, 19:48
Mesaje: 80
Localitate: Arad
[quote="vasiledincu"]Stimate coleg,
in caz ca o perdea de fum v-a impiedicat sa vedeti corect, eu nu am obiectat decat la asocierea lucrarii dvs. cu acel realizator de televiziune. Atat.

Domnule Vasile Dincu (poate nu este numele dvs. real, dar prin alegere acestui nickname v-ați identificat și individualizat pe acest forum ; v-ați asumat un „Eu” pe care rostit de alții nu-l mai agreați, dar pe de altă parte, ce ”erou” vă dați în spatele anonimatului și a unui ecran de monitor... :wink: ) spre reamintire ați ”obiectat” și vizavi de ”pionierat”, ”ego” și alți pretinși moderatori cărora le-aș fi trimis lucrarea - spre consolarea dvs., domnul RADU BANCIU a fost singurul.
Pe de altă parte, și vă invit să mă acționați în judecată (vă comunic toate datele mele daca doriți), afirm cu toată răspunderea că vă lipsește cel mai elementar bun simț precum și cei șapte ani de acasă. Ce persoană cu bun simț elementar și cei șapte ani de acasă ar face astfel de remarci (postări) coprofage pe un subiect (deschis de subsemnatul) dedicat unei lansări de carte cu subiect orologer, sau ar spune bancuri de prost gust, ori l-ar cataloga pe un terț/nemebru al acestui forum ”gunoi”.
Că dvs. vă credeți și pretindeți spiritual, plin de umor, inteligent - încetați să vă mai mințiți. Pentru mine, conduita și imaginea dvs. pe acest forum este cea a unui om al cavernelor îmbrăcat într-un tutu de balerină.

_________________
Ştiu că nu ştiu nimic, dar ştiu că pot şti mai mult decât ştiu...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 15:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 21:22
Mesaje: 500
Localitate: Fagaras & Ploiesti
Stati linistiti, asta a fost ultima pirueta de care vorbeam anterior, adminii sa ia deciziile de rigoare.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 15:24 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
DA! Anuntarea celui mai important eveniment orloger al anului trebuia sa aiba portia lui de cimpanzei 8)
Ma refer la lansarea acestui volum............ca sa inteleaga toata lumea :?
Oare cam de ce mai este nevoie pentru a suspenda definitiv contul utilizatorului "vasiledancu"? :?: :?: :?:

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 16:04 
Neconectat

Membru din: 13 Sep 2011, 19:33
Mesaje: 498
Domnule Bogdan Ionescu,
stati linistit, nu avem nici o intentie de a va da in judecata.

Va spunem insa, cu regret, ca nu sunteti primul si nici ultimul care a venit pe forum cu bune intentii si a plecat cu coada intre picioare.
Va invitam sa recititi aceasta postare daca, eventual, rezistati mai mult de 3 ani pe forum.
Va dorim succes.

_________________
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 16:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Feb 2012, 16:42
Mesaje: 494
Localitate: Bucuresti
vasiledincu scrie:
Domnule Bogdan Ionescu,
stati linistit, nu avem nici o intentie de a va da in judecata.

Va spunem insa...

Daca nu aveti cumva dubla personalitate puteti sa ne spuneti pe cine mai reprezentati cu formularea de mai sus :roll:

_________________

"Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine".


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 16:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2013, 21:54
Mesaje: 1201
valentin1234 scrie:
DA! Anuntarea celui mai important eveniment orloger al anului ......



:))))))) ești incurabil în a emana concluzii aiurea.
De gala temporis ai auzit? Sau mediocritatea te împiedică să te informezi peste nivelul unui forum?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 17:19 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
Daca eu consider ca aparitia unei astfel de carti este evenimentul orloger al anului, in Romania...
nu trebuie sa fii de acord cu mine.....si nici sa ma declari mediocru/aiurit......NU? Apoi te miri/plangi
ca ti se sterg postarile 8)

Uneori cred ca si tu esti tot o "emanatie" a mea, pentru ca esti muuuult prea bun ca sa fii adevarat :lol: :lol: :lol:
Acum stai pe vine, te scarpini in cap si te intrebi la cine m-am referit cand am spus "cimpanzei"...este??

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 18:12 
Neconectat

Membru din: 02 Iul 2011, 19:56
Mesaje: 918
Localitate: Bucuresti
Haideti domnilor.....nu va jigniti, va rog !!!

Sunteti prea frumosi, ca sa imbracati o proasta in haine de nunta.

Va rog !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 18:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2014, 18:01
Mesaje: 523
Ne-am cam dedulcit la acru.
Personal, nu vad fructul acestui schimb de pareri care se abate (el, schimbul) de la tema discutiei.
Propun eliminarea acestui apendice ori mutarea lui intr-o sectiune pe care nu doresc s-o vizitez.
Practic, propun mentinerea si dezvoltarea subiectul propus, iar orice alte chestiuni personale, transate pe privat, ori dupa caz, la stabor, Judecatorie ori la Zidul Plangerii.

Cu respect


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Dec 2014, 19:45 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Ca are Gala Temporis cu lansarea acestei carti? De comparam mere cu pere? De ce in loc sa apreciem o carte pe tema orologera gasim de cuviinta sa facem din acest lucru o lupta cretina a orgoliilor,sau sa incercam sa minimalizam efortul autorului pentru realizarea acestei carti? Pe bune,numai din dorinta de a fi "gigi contra" pastrati o pacla de ceata peste ochi si nu sunteti instare sa o dati deoparte?
Oameni buni,s-a lansat o carte pe tema orologera,prima de acest fel la noi! Ce este asa greu de inteles? Daca va place bine,daca nu,treceti peste,nu o cumparati,ignorati-o,dar lasati-ne pe noi,cei care ne bucuram de ea sa ne bucuram in liniste!
Ce este asa geru in asta? Pe bune.........

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România