Prima data imi cer scuze de calitatea pozelor.
Apoi. povestea... Care suna cam asa.. de cand sunt membru pe ceasornicar.ro am citit in fiecare zi cate un pic.
Dar dupa cum se vede.. n-am citit destul.
Fiindca am gasit un "Ingersoll" la piata de vechituri.
Nestiind dinainte ce si cum si atras de denumirea germana si de aspectul cadranului l-am luat...
Venind acasa, primul lucru dau o cautare pe forum "Ingersoll". Deci e evident ca Ingersoll mai noi sunt chinezesti.
Am cautat pe google cateva ore si ieri si azi.. Dar nu reusesc sa gasesc nimic despre modelul asta, sau gasesc Ingersoll chinezesti mai noi mai fantasy sau vechile Ingersoll alea americanesti 1$ watch.
Diametrul cam 35 mm. Cadranul e inscriptionat "swiss made" hmm...
Acum intrebarea mea.. Ce ma intriga pe mine... Mecanismul.. de care o fi? Bineinteles ca am petrecut cateva ore pe ranfft.de fara success inca.. dar daca cumva cineva stie cam despre ce e vb ..
Doar de curiozitate, (oricum va fi reconditionat si pastrat) aveti vreo idee despre acest ceas/model..
Ciudat e ca nu gasesc nimic pe google despre el inca..
Multumesc mult.



