Intr-adevar este vorba de Prim cal.96. Nu stiu cum ti-ai dat seama dar, nu pot decit sa te felicit.
E drept ca Gabi1 m-a rugat sa mai las concursul sa vedem daca mai sunt si alte opinii, dar odata ce a dat raspunsul, cred ca a fost evident pentru toata lumea.
Astept pe MP adresa la care sa trimit premiul si revin cu rugamintea de a continua acest concurs.Te rog sa duci stafeta mai departe - initiaza urmatoarea ghicitoare.
Dar ca sa revin la ceasul care a facut obiectul concursului:
Prim cal.96: http://www.prim-watch.com/us/kalibry.php
Fortele Aeriene din Cehoslovacia au avut un ceas cu acest mecanism: http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=88
Dupa cum spuneam - ceasul nu e cine stie ce... dar uite ca Cehii au reusit sa faca ceasuri mai bine decit noi...
Ceasul meu este un asa zis Prim TV
-
. Din pacate geamul este spart asa ca sper sa-i pot gasi un geam de schimb...
Alminteri e un ceas frumusel, cu dimensiuni generoase.
Inca o data felicitari Gabi1 si te rog sa duci stafeta mai departe.

