Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
Razvee
Mesaje: 2069
Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Razvee »

Avatar utilizator
bogdanmb
Mesaje: 126
Membru din: 04 Ian 2009, 06:13
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de bogdanmb »

face treaba, m-am jucat cu unul, versiunea black. problema ce am sesizato la el comparativ cu un garmin fenix2 si un polar loop este ca nu numara pasii corspunzator. adica dupa o zi intreaga polar loop si fenix2 aveau cam la fel(diferenta era sub 300de pasi{steps pentru cartcotasii care imi vor cauta diversele greseli gramaticale sau de exprimare} intre ele) dar ambit3-ul era cu ceva peste 3000 in spatele lor. + eu unu personal as dori ca hart rate monitorul sa fie pe bluetooth smart nu ANT (zvonurile sunt ca ambit4 va avea pe bluetooth). in rest numa de bune si bine despre el. NAVY SEALS il au in dotare ;).

eu unu recomand suunto pt activitati outdoor {parere personala}
cu stima,
bogdan buza
Razvee
Mesaje: 2069
Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Razvee »

Pe mine mă interesează mai mult ceasul pentru trekking, caz în care nu prea pun mare preţ pe paşi sau monitorizarea ritmului cardiac, dar în schimb tot ce ţine de altimetru, barometru, busolă şi gps (pentru trasee nemarcate, parcurse de alţii înainte) contează enorm.
Avatar utilizator
dragos.d
Mesaje: 283
Membru din: 24 Noi 2013, 15:08
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de dragos.d »

Cu toate ca habar nu am unde o sa le gasesc le las aici ca poate ma ajuta careva.

Seiko SARB029
Imagine

Seiko SCVS003
Imagine
Avatar utilizator
Ninulescu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Apr 2011, 22:38
Localitate: Simeria - Hunedoara

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Ninulescu »

https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
viorelgn
Mesaje: 145
Membru din: 04 Mai 2013, 18:19

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de viorelgn »

Anul asta sper sa il iau.

Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
heimdalg
Mesaje: 1975
Membru din: 26 Iun 2013, 17:27

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de heimdalg »

Un proiect a carui finalizare o astept de mult.
Poate ca in iunie...
Imagine
Avatar utilizator
Bogdan11
Mesaje: 1460
Membru din: 30 Iun 2014, 22:02

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Bogdan11 »

heimdalg scrie:Un proiect a carui finalizare o astept de mult.
Poate ca in iunie...
Imagine
Mi-ar fi placut sa inteleg ce scrie...
- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
dbonddental
Mesaje: 1558
Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Localitate: Ro

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de dbonddental »

Zar scrie:Imagine
Aoleu, Zar! De cand ma tot uit si oscilez intre el si Hamilton, stii tu care...ala cu "Love you tender..." :D
Avatar utilizator
heimdalg
Mesaje: 1975
Membru din: 26 Iun 2013, 17:27

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de heimdalg »

Cateva detalii despre indicatorii si indexii ceasului, ca vor fi aurii, cu superluminova C3, inscriptionarea capacului,, iar jos scrie ca va avea ambele tipuri de prindere ale curelei, atat cea prezentata in stanga cat si cea din dreapta si va veni si cu ambele tipuri de curele. Chestii neesentiale dupa parerea mea sau oricum nu sunt atat de importante cum este ideea de a realiza o reeditare moderna a faimosului Amfibia 30 atm, singurul Vostok Amfibia facut pentru uz militar.
Apropo de cate Vostok Amfibia Army, Military, daca nu SUPERMilitary sunt pe la noi :lol:
Avatar utilizator
Poseidon
Membru Special
Mesaje: 1031
Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Localitate: Constanta.

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Poseidon »

Zar scrie:Imagine
Shame on you Casio! You stealer! :lol: :lol: :lol:
SATELLITE WAVE
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

Pe un Orient...mai exact pe unul dintre astea doua (dar inca nu m-am decis):

Imagine

sau

Imagine
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de adl »

Primul Orient chiar imi place, ce model e?
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

adl scrie:Primul Orient chiar imi place, ce model e?
https://www.watchshop.ro/ceasuri-barbat ... -eu07005w/
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Scrie răspuns