Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Alex - spor la cumparaturi!
Eu sper sa vad cat mai curand poze detaliate cu Blancpain ... pe care tare mi-l doresc in colectie, dar va trebui sa mai astepte!
Eu sper sa vad cat mai curand poze detaliate cu Blancpain ... pe care tare mi-l doresc in colectie, dar va trebui sa mai astepte!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
multumesc! sper ca macar unul din ele sa-mi iau anul acesta!
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Din păcate a venit cu defect tehnic + lovit/zgâriat pe bezel si nu mai au altul identic pe stoc, l-am returnat, voi alege altceva ...
Nota : motorul ultra-sonic care tine calendarul e mai sensibil la șocuri, probabil a fost scăpat din mana pe o suprafață dura.
Nota : motorul ultra-sonic care tine calendarul e mai sensibil la șocuri, probabil a fost scăpat din mana pe o suprafață dura.
AR1070-56E
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
un ceas pe care as vrea sa-l vad in realitate
https://www.hodinkee.com/articles/the-v ... e-in-steel
https://www.hodinkee.com/articles/the-v ... e-in-steel
-
attila.kiss
- Mesaje: 30
- Membru din: 13 Iun 2016, 21:25
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Longines Avigation Chronograph Type A-7 1935
Sper sa prezint cat de curand niste poze cu el la mana


Sper sa prezint cat de curand niste poze cu el la mana


Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Un impuls de moment si comanda a fost gata.

Tot nu aveam un 2415.12

Tot nu aveam un 2415.12
-
john_gabriel41
- Mesaje: 122
- Membru din: 30 Aug 2016, 19:00
- Localitate: Predeal
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Sper sa il prind la oferta sau la mana a doua la un pret bun ! Si varianta pe albastru este frumoasa !


Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.
- calin gabi
- Mesaje: 3019
- Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
- Localitate: Pitesti
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Macar astea sa difere in rest e Submariner total!Clipper scrie:Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Certina si eu l-am vizat dar (evident) numai pe cel albastru.


AR1070-56E
Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)
Dar sa semene cu cele de pam gmtcalin gabi scrie:Macar astea sa difere in rest e Submariner total!Clipper scrie:Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.










