Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Achraf »

Alex - spor la cumparaturi!
Eu sper sa vad cat mai curand poze detaliate cu Blancpain ... pe care tare mi-l doresc in colectie, dar va trebui sa mai astepte!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de alexceas »

multumesc! sper ca macar unul din ele sa-mi iau anul acesta!
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

SNQ142P1 (6A32)

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Din păcate a venit cu defect tehnic + lovit/zgâriat pe bezel si nu mai au altul identic pe stoc, l-am returnat, voi alege altceva ...
Nota : motorul ultra-sonic care tine calendarul e mai sensibil la șocuri, probabil a fost scăpat din mana pe o suprafață dura.
AR1070-56E
Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Mircea »

un ceas pe care as vrea sa-l vad in realitate

https://www.hodinkee.com/articles/the-v ... e-in-steel
attila.kiss
Mesaje: 30
Membru din: 13 Iun 2016, 21:25

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de attila.kiss »

Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

SNE443 (V157)

Imagine
AR1070-56E
seba
Mesaje: 1855
Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Localitate: Tulcea

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de seba »

Longines Avigation Chronograph Type A-7 1935
Sper sa prezint cat de curand niste poze cu el la mana :D

Imagine

Imagine
Scarface
Mesaje: 1207
Membru din: 04 Iul 2012, 18:12
Localitate: Giurgiu

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Scarface »

Imagine
Avatar utilizator
heimdalg
Mesaje: 1975
Membru din: 26 Iun 2013, 17:27

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de heimdalg »

Un impuls de moment si comanda a fost gata.
Imagine
Tot nu aveam un 2415.12 :D
john_gabriel41
Mesaje: 122
Membru din: 30 Aug 2016, 19:00
Localitate: Predeal

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de john_gabriel41 »

Sper sa il prind la oferta sau la mana a doua la un pret bun ! Si varianta pe albastru este frumoasa !

Imagine
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Clipper »

Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de calin gabi »

Clipper scrie:Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.
Macar astea sa difere in rest e Submariner total!
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Certina si eu l-am vizat dar (evident) numai pe cel albastru.

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de xxxbanxxx »

calin gabi scrie:
Clipper scrie:Limbile zici ca sunt moartea pasiunii, arata ca un ceas neterminat.
Macar astea sa difere in rest e Submariner total!
Dar sa semene cu cele de pam gmt
Scrie răspuns