Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 05:31

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: In ce ordine sa cumparam ?
MesajScris: 30 Dec 2020, 14:53 
Neconectat

Membru din: 30 Sep 2020, 18:16
Mesaje: 26
Ce “tactica” de cumparaturi credeti ca este mai eficienta in construirea colectiei ?
Sa strangem cureaua pana reusim sa ne cumparam piesele centrale ale colectiei ?
Sa cumparam ceasuri mai accesibile si dupa ce simtitm ca avem destule sa ne indreptam spre piesele centrale ?
Probabil depinde si ce fel de entuziast al ceasurilor esti, poate iti iei un ceas si este suficient pentru tine. Mie imi plac multe : :lol: :lol: daca as cumpara fiecare ceas care imi place nu as ajunge sa cumpar la ce tanjesc (ex: black bay 58).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: In ce ordine sa cumparam ?
MesajScris: 30 Dec 2020, 16:08 
Neconectat

Membru din: 02 Noi 2018, 20:12
Mesaje: 16
Aici gasesti. Cred ca te scuteste de decizii gresite.

viewtopic.php?f=4&t=3372


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: In ce ordine sa cumparam ?
MesajScris: 30 Dec 2020, 16:27 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3135
Localitate: Dublin
Nu cred ca exista o "reteta universala" aplicabila la intrebarea ta....pentru ca suntem foarte diferiti...si e bine ca suntem asa 8)
Zilnic vad pe forum ceasuri pe care nu le-as cumpara niciodata, fie pentru ca nu-mi plac fie pentru ca nu merita sub nicio forma banii ceruti pe ele....DAR....cred ca opinia mea e absolut irelevanta pentru posesorii lor...nu? :idea:

Si cred ca "deciziile gresite".....fac si ele parte dintr-un proces de invatare/rafinare.....care ne conduce catre ceasurile dorite....
Care ceasuri - alea dorite - trebuie cumparate....atunci cand ni le dorim cu adevarat si....evident....ni le si permitem :)

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: In ce ordine sa cumparam ?
MesajScris: 30 Dec 2020, 17:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3258
Cata vreme nu iti neglijezi familia, sanatatea, aspectul fizic, orice tactica poate fi viabila. Daca ai cazut in capcana de a avea numai ceasuri care sunt populare pe internet, atunci probabil ca e nevoie si de ceva strategie, dar in acest punct deja se pune problema daca mai sunt alegerile tale sau daca influenta majora o reprezinta niste anonimi de pe internet care sa iti confirme care ceasuri sunt "tari" sau nu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România