Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 17 Mai 2024, 12:40

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Orient SK
MesajScris: 09 Dec 2016, 12:21 
Neconectat

Membru din: 09 Dec 2016, 11:31
Mesaje: 76
Localitate: Iasi/Braila
Buna ziua.

Ca sa incep cu inceputul o sa ma intorc putin in timp in clasa a 5-a. Adica prin 2001, cand ma intorceam de la un internet cafe, am gasit pe jos un orient cu un telescop rupt. Nu a durat mult si l-am stricat. Prin 2009 am mers la un ceasornicar din Braila in incercarea de a-l repara. Cei drept a reusit sa il repare, sa schimbe geamul crapat si sa imi puna 2 telescoape care sa nu se mai rupa. Am facut precizarea ca a incercat sa il repare deoarece butonul pentru schimbarea datei nu a functionat si nici nu a reusit sa il faca sa functioneze. De asemeni butonul pentru bezelul interior( nu stiu daca asa ii spune) a fost anulat.

Recent am revenit ceasuri dupa ce am facut 2 achizitii noi si mi-ar placea sa il duc la un ceasornicar sa ii schimbe geamul cu unul de cristal mineral si sa ii repare ambele butoane. Plus ca ar fi bine sa primeasca si o revizie.

Stiti ceasornicari care ar putea face asta in Iasi? Revin cu poze deseara ca acum sunt la serviciu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Orient SK
MesajScris: 09 Dec 2016, 20:21 
Neconectat

Membru din: 09 Dec 2016, 11:31
Mesaje: 76
Localitate: Iasi/Braila
Imagine

si o poza cu mireasa. precizez ca ce se vede langa bezel e lipiciul cu care a fost lipit. e ok sa fie lipit asa?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România