Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 19:36

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
MesajScris: 04 Ian 2020, 22:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
@ Valentin: :twisted: :twisted: :twisted: - :lol:
Imi retrag vorba, pardon dragii mei. Retractez cuvantul maimuta :oops: :twisted: :lol:

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Ian 2020, 22:59 
Neconectat

Membru din: 27 Dec 2011, 18:19
Mesaje: 169
Multumim de sfatul util dar, ma repet, daca nu citeai topicul printre randuri, ceea ce denota interesul tau pentru problema unui coleg forumist, ai fi vazut ca a trimis un mail catre oficiali. Restul discutiilor erau pur de dragul discutiei.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Ian 2020, 23:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Mesaje: 3019
Localitate: Pitesti
Cataline, te sinti cumva dator la mine sau Valentin, mai bine ii spuneai lui Sclifositu ca firmele elvetiene care monteaza safir specifica asta pe capacul ceasului, dupa cate vad la piesele mele cu safir. Poate in China , Malayezia pe unde sunt facute japonezele de buget nu e obligatoriu.

_________________
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 00:02 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2016, 23:26
Mesaje: 405
+1 Cătălin!

Poate în ritmul ăsta, cu astfel de postări, ajung și eu la 10k de posturi în 50 de ani! :lol:

_________________
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 00:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Calin dragule, Valentin prietene...iertaciune voua, am fost mai sugubat, dar nu am vrut a fi nesimtit (desi cre' ca mi-a reusit)...
Dar faza este ca am impresia ca nu sunt incurajate discutiile...chiar daca par puerile. E un forum cu oameni diferiti si implicit nivel de cunostinte diferit. Important este sa ne simtim bine unii cu altii, sa avem dezinvoltura comunicarii.
Nu am mintit in legatura cu forumul francez, uitati aici si eventual inregistrati-va: http://forumamontres.forumactif.com/forum
Tocmai am verificat afirmatia cu numarul de postari...mda...incep de pe la 55k sa coboare...hai mai, uitati-va acolo cate subforumuri sunt, cate topicuri despre Orient si muuulte altele. Aveti ce sa cititi si poate sa luati aminte ca oamenii aia se simt bine sa scrie despre ceasuri, vrute si nevrute....
Ma rog voua... nu puneti la suflet...mai ales matale, domn Calin :roll: .
Inregistrati-va pe forumul ala si invatati ce este diversitatea si toleranta!
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 00:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Mesaje: 3019
Localitate: Pitesti
Vad ca te-ai englezit cam repede, (cum vorbea Raducioiu romaneste dupa 1 an de Italia) ce legatura are subiectul cu forumurile frantuzesti, ma simt bine aici pe Ceasornicar.in esenta e mult mai tehnic decat palavrageala de acolo, e forum de oratori, unde tu ai vocatie.

_________________
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 01:22 
Neconectat

Membru din: 27 Dec 2011, 18:19
Mesaje: 169
calin gabi scrie:
Cataline, te sinti cumva dator la mine sau Valentin, mai bine ii spuneai lui Sclifositu ca firmele elvetiene care monteaza safir specifica asta pe capacul ceasului, dupa cate vad la piesele mele cu safir. Poate in China , Malayezia pe unde sunt facute japonezele de buget nu e obligatoriu.

Ma bubuie uimirea! Voi citit inainte sa scrieti sau le stiti de dinainte? sunt tare curios! Exact asta am scris intr-un post anterior ca daca e safir, de obicei scrie pe capacul ceasului dar daca nu scrie, desi pe site-ul producatorului specifica ca ar fi, exista si alte metode de verificat. Fara a fi cu suparare dar ma indoiesc grav de gradul de inteligenta al unor persoane de pe aici care nu le pot numi decat troli. Si pe langa asta ti-am mai scris si acum cateva posturi cum te contrazici singur in explicatii.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 01:29 
Neconectat

Membru din: 27 Dec 2011, 18:19
Mesaje: 169
catalin.v scrie:
Calin dragule, Valentin prietene...iertaciune voua, am fost mai sugubat, dar nu am vrut a fi nesimtit (desi cre' ca mi-a reusit)...
Dar faza este ca am impresia ca nu sunt incurajate discutiile...chiar daca par puerile. E un forum cu oameni diferiti si implicit nivel de cunostinte diferit. Important este sa ne simtim bine unii cu altii, sa avem dezinvoltura comunicarii.
Nu am mintit in legatura cu forumul francez, uitati aici si eventual inregistrati-va: http://forumamontres.forumactif.com/forum
Tocmai am verificat afirmatia cu numarul de postari...mda...incep de pe la 55k sa coboare...hai mai, uitati-va acolo cate subforumuri sunt, cate topicuri despre Orient si muuulte altele. Aveti ce sa cititi si poate sa luati aminte ca oamenii aia se simt bine sa scrie despre ceasuri, vrute si nevrute....
Ma rog voua... nu puneti la suflet...mai ales matale, domn Calin :roll: .
Inregistrati-va pe forumul ala si invatati ce este diversitatea si toleranta!
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)

Domnii nici nu stiau despre ce este vorba in acest topic si ce discutii anterioare au fost, au intrat direct in discutie si nici nu citesc comentariile altor utilizatori desi raspund cu aer de superioritate. Toate astea au o definitie dar daca o zic se supara lumea, mai bine abandonam subiectul. Sa ai weekend fain!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 01:55 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2016, 14:40
Mesaje: 273
Discutia m-a binedispus si pe mine, radeam chiar cu lacrimi la afirmatia cu stolurile:))).
Prima data cand sunt binedispus anul acesta;).
Week-end placut domnilor!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 13:51 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2016, 23:26
Mesaje: 405
catalin.v scrie:
......
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)


Absolut deloc.

P.S

Dpmdv problema noastră în general (inclusiv eu) e că nu știm să acceptăm când suntem în eroare și să recunoaștem acest lucru. Pe cealaltă parte când avem dreptate (inclusiv eu) adoptăm o poziție de superioritate și vorbim ca la proști.

Scuze de off topic, poate face curățenie un moderator.

_________________
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Ian 2020, 17:19 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2016, 14:40
Mesaje: 273
Asa este aveti dreptate stimate coleg de forum. Din pacate poporul nostru e sub pacatul mandriei (si alte neamuri sunt, dar romanii mai ales au problema aceasta). Uitativa in societate toti vrem vile, audi si mercedesuri si cat ne mai tinem de destepti cu totii (ma includ aici)........................... Pacat fratilor:(


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România