Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 16 Apr 2024, 21:31

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ceas pulsar de negăsit!
MesajScris: 05 Iul 2021, 17:59 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2021, 17:51
Mesaje: 2
Salut, am cumpărat de la un târg de antichități un ceas pulsar kinetic 2d0446 , yt57-0a70 , A0 FC Barcelona și nu îl găsesc in mediul înălțime, ma poate ajuta cineva sa aflu mai multe detalii va rog!??? Precizez ca am Fiat cu el la un ceasornicar in orașul meu și mi-a oferit 1000 lei pe el și de aceea am intrat aici sa încerc sa aflu mai multe detalii!
P.s: nu reușesc sa încât poze cu el.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceas pulsar de negăsit!
MesajScris: 06 Iul 2021, 22:57 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2020, 10:31
Mesaje: 83
Ai primit raspuns pe Facebook. Crezi ca aici te-ar inflacara un raspuns mai...evident?! :lol:

''Nimic în plus față de ce se vede sau de ce poți găsi imediat pe net, adică exact ce am găsit și eu după trei clicuri. Pulsar ref. PAR009, md. 2010. Din ce se vede, carcasă din alamă și destul de uzat, ținând cont de vârstă, nici 11 ani. Mecanism kinetic din cele mai ieftine, ținând cont de carcasă. Un exemplar nepurtat a fost vândut pe catawiki cu 85$, deci nu are nici cine știe ce valoare, la starea în care e, nu mai mult de 100-150 de lei, dacă asta te interesează. Din ce văd eu, este un model promoțional, ceea ce explică și calitatea extrem de slabă, dat fiindcă Pulsar face ceasuri de calitate, chiar și cele mai ieftine sunt din inox, de calitate comparabilă cu Seiko, fiind produse în SUA pentru piața americană, extrem de pretențioasă.''


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceas pulsar de negăsit!
MesajScris: 06 Iul 2021, 23:10 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2021, 17:51
Mesaje: 2
utzy scrie:
Ai primit raspuns pe Facebook. Crezi ca aici te-ar inflacara un raspuns mai...evident?! :lol:

''Nimic în plus față de ce se vede sau de ce poți găsi imediat pe net, adică exact ce am găsit și eu după trei clicuri. Pulsar ref. PAR009, md. 2010. Din ce se vede, carcasă din alamă și destul de uzat, ținând cont de vârstă, nici 11 ani. Mecanism kinetic din cele mai ieftine, ținând cont de carcasă. Un exemplar nepurtat a fost vândut pe catawiki cu 85$, deci nu are nici cine știe ce valoare, la starea în care e, nu mai mult de 100-150 de lei, dacă asta te interesează. Din ce văd eu, este un model promoțional, ceea ce explică și calitatea extrem de slabă, dat fiindcă Pulsar face ceasuri de calitate, chiar și cele mai ieftine sunt din inox, de calitate comparabilă cu Seiko, fiind produse în SUA pentru piața americană, extrem de pretențioasă.''



Sunt foarte mulțumit de răspuns! Dacă te simți bine!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România