Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 06:23

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 12 Oct 2017, 22:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Iun 2013, 17:27
Mesaje: 1972
"Пусть игра" :D Imi place expresia lui goagle :D.
De asemenea imi place ca fiecare inceara cate ceva.
Claudiu, care va fi forul suprem vrea insa implicare in subforumul nostru.
Asa ca spor tuturor.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 13 Oct 2017, 19:54 
Neconectat

Membru din: 05 Dec 2014, 11:01
Mesaje: 42
salut,

l-as primi eu pe volodea sper doar sa fie bine primit de fratii lui sovietici .
Din ce observ volodea e o fire mai libera mai rebela si mai moderna...e un rebel inascut sau are inima de SU?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 14 Oct 2017, 09:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Iun 2013, 17:27
Mesaje: 1972
Volodea are o inima tanara luata special pentru el de la dealer autorizat automaticul 2416.B, deci ruseasca nu SU.
Singurele componente care ii dau aspectul vintage specific anilor '90 sunt cadranul si indicatoarele.
Este in esenta un Amfibia (carcasa otel, wr 20 atm) cu cadran Komandirskie asa cum se realiza in acele vremuri (si mai gasim si acum).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 16 Oct 2017, 09:13 
Neconectat

Membru din: 05 Dec 2014, 11:01
Mesaje: 42
Salut ,

Am decis sa ma retrag din cursa pentru Volodea .
Nu ca as considera ca este ceva in neregula cu el sau ca ar umbla lelea majoritatea timpului :D
Cu siguranta l-as purta cu mandrie si mult timp dar dupa o gandire mai indelunagata consider ca ar trebui sa ajunga la cineva care este la inceput de drum.
La cineva care sa il aprecieze cu adevarat si care sa invete sa ii cunoasca secretele .

P.S Un gest foarte frumos care merita toata aprecierea noastra "Set Volodea FREE"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 16 Oct 2017, 10:00 
Neconectat

Membru din: 26 Sep 2017, 13:55
Mesaje: 45
Multumiri si felicitari domnului Claudiu pentru treaba foarte bine facuta.
Cel la care va ajunge ceasul ar trebui sa-l pretuiasca si sa-i simta "prezenta".
Frumoasa poveste. :)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 22 Oct 2017, 02:57 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Il vreau eu, nu din dorinta neaparata de a-l avea dar jocul mi se pare interesant si ar fi pacat sa se termine asa repede. Promit sa-l timit mai departe in 3 luni de la data in care voi intra in posesia lui.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 22 Oct 2017, 11:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Noi 2014, 11:11
Mesaje: 185
Nu am avut niciodata un Amphibia desi am cochetat de multe ori cu ideea cumpararii unuia.
Ar fi o ocazie buna pentru mine de a-l plimba timp de trei luni pe Volodea prin Bucuresti si prin alte locuri, asa ca ma inscriu pe lista de asteptare (am inteles ca trei luni este perioada de gazduire a lui Volodea). Dupa cele trei luni promit sa il trimit mai departe pe plimbaret.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 22 Oct 2017, 21:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Iun 2013, 17:27
Mesaje: 1972
Vad ca deja avem doi colegi care vor sa il primeasca pe Volodea fara sa il gazduiasca permanent (inca).
Deoarece Volodea e un plimbaret si jumatate a fost incantat de propunerea colegului theidle86.
Asa ca vorbind cu Claudiu o sa facem o mica modificare.
Eu voi trimite pe Volodea colegului theidle86 care il va gazdui maxim 3 luni si apoi il va trimite colegului zvonacfirst tot pentru gazduire temporara de maxim 3 luni.
Dupa aceea daca mai sunt colegi care vor vrea sa il gazduiasca in aceleasi conditii va ajunge la primul coleg care isi anunta intentia de a-l primi si gazdui temporar.
Cand isi va termina plimbarea intre colegii de forum ce vor sa il gazduiasca temporar va ajunge in mod definitiv la unul dintre colegii ce participa la joculetul nostru.
Vom stabili atunci cu totii la cine va ramane definitiv.

Va rog nu uitati sa puneti si ceva poze cu locurile pe unde a ajuns Volodea.

PS: Rog pe colegul theidle86 sa imi trimita prin mp adresa si numele pentru a il primi pe Volodea. Il rog sa specifice daca doreste sa il primeasca prin posta sau curierat rapid iar in acest ultim caz sa specifice si numarul de telefon pentru ca in genere curierii cer si acest lucru.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Oct 2017, 22:06 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Volodea plimbatorul a ajuns in Salajan. Mai intai s-a prezentat ca un spaniol in cutie, apoi infasurat in blue ribbon ca un adevarat maestru.

Imagine
Imagine

Apoi s-a speriat putin, vazandu-se singur pe birou, dar prietenii lui sovietici au venit si l-au inconjurat...la propriu :)

Imagine
Imagine

Au hotarat sa mai faca ceva poze "artistice" :))

Imagine
Imagine
Imagine

La final a promis sa mai apara in poze...prin oras.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 28 Oct 2017, 16:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Iun 2013, 17:27
Mesaje: 1972
Ma bucur ca a ajuns cu bine si astept sa vedem ce se mai intampla in calatoria sa.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 29 Dec 2017, 21:28 
Neconectat

Membru din: 06 Sep 2017, 14:39
Mesaje: 27
Pe unde mai este Volodea?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 30 Dec 2017, 07:59 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Marius Capraru scrie:
Pe unde mai este Volodea?


Buna dimineata.

Ceasul este in continuare la mine, dar va pleca in curand. Din pacate nu am reusit sa fac mai multe poze cu el, ori am uitat sa-l iau cu mine pe unde am fost, nici nu am fost in multe locuri, nu a iesit cum mi-as fi dorit.

Il rog pe colegul zvonacfirst sa-mi dea un PM cu adresa completa pentru a putea trimite ceasul, undeva intre 5-10 Ianuarie.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 30 Dec 2017, 08:06 
Neconectat

Membru din: 06 Sep 2017, 14:39
Mesaje: 27
Am văzut că tu locuiești în Salajan. Daca colegul nu răspunde sau nu mai vrea eu sunt din București ( Dr taberei ) pot sa vin să i-l iau eu. Las și numărul meu de tel 0784041688. Multumesc


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 30 Dec 2017, 13:28 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Marius Capraru scrie:
Am văzut că tu locuiești în Salajan. Daca colegul nu răspunde sau nu mai vrea eu sunt din București ( Dr taberei ) pot sa vin să i-l iau eu. Las și numărul meu de tel 0784041688. Multumesc


Pentru mine este ok. Sa vedem ce zic si domnii zvonacfirst si heimdalg.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Volodea călătorul
MesajScris: 30 Dec 2017, 16:43 
Neconectat

Membru din: 23 Apr 2017, 21:24
Mesaje: 302
vin cu o idee gen ,,Volodea calatorul,,
gasim un nou volodea si il trimitem la plimbare
sa ajunga la membrii forumului care sa-l poarte o saptamana sa posteze o poza si cateva impresii, dupa care ceasul sa mearga la al membru si tot asa ...sa urmarim calatoria ceasului
ce ziceti ?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România