Colectie ... o poza !

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de satiriadis »

Imagine

Am 4 Prospex uri, lipseste SBDK001 :).
SBLA047
impala2328
Mesaje: 2349
Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
Localitate: Sibiu Transilvania

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de impala2328 »

superba linia Seiko,
va felicit !
Imagine
florin andrei
Mesaje: 14
Membru din: 14 Ian 2013, 10:11

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de florin andrei »

Imagine
swatch irony automatic 1996
nivor automatic, mecanism ETA 2789
"polizia di stato" automatic, mecanism miyota
chronotech a420
festina chronobike f16297
casio quartz vintage
citizen seven quartz ay 3016
casio g-shock AW-590-1A

cam atat.....
cand o sa "ma fac mare" am sa-mi iau si unele mai valoroase... :D
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de satiriadis »

florin andrei scrie: cand o sa "ma fac mare" am sa-mi iau si unele mai valoroase... :D

Sunt altii cu piese de mii de euro si nu stiu sa le aprecieze. O sa vina si vremea ta :). Oricum imi place ca ai cate putin din toate. Felicitari!
SBLA047
cataradoi
Mesaje: 1016
Membru din: 08 Mar 2013, 23:38

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de cataradoi »

Imagine


Din stanga la dreapta:
Tissot T-lord Day Date (Valjoux 7750)
Certina DS Podium (quartz G10)
Longines Hydroconquest (quartz)
Certina DS Rookie (quartz G10)
Tissot T-Touch
(un spendid) No name digital
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alexceas »

salutare...am zis sa pun si eu o poza cu ceasurile mele!
cu exceptia swatch-ului si a inca doua sau 3 fara o voaloare prea mare, toate ceasurile sunt aproape noi fara nici cea mai mica zgarietura nici macar pe bratara sau catarama de la curea...unele chiar nepurtate ( zero km)

Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
alin-stefan
Mesaje: 710
Membru din: 29 Noi 2009, 14:21

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alin-stefan »

Nu, tocmai o colectie...
Imagine
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de calin gabi »

Frumos inceput! Ai din din toate cate ceva.Mai trebuie unul vintage slim de costum.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alexceas »

foarte frumos certina....il am si eu pe drum. cu cat l-ai luat?
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
alin-stefan
Mesaje: 710
Membru din: 29 Noi 2009, 14:21

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alin-stefan »

Multumesc, sa stii ca m-am gindit si la un vintage. Insa daca va fi, sigur e Omega!
Anul trecut in septembrie de la B&B Colection 33oo Ron. E ceasul meu preferat si-l port cel mai des.
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alexceas »

pe 5 noiembrie imi ajunge si mie! mi-l doresc de mult timp.
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alexceas »

astept cu nerabdare sa-mi vina ultimul ceas si apoi sa le postez aici pe toate de care nu m-as despartii.
speram sa facem o impresie buna . :D
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
ionut279
Mesaje: 80
Membru din: 30 Dec 2011, 16:21
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de ionut279 »

Ca tot era vorba de Certina DS Action Diver :D La mine se "lupta" pentru un loc la incheietura stanga cu FC-ul.Ambele imi plac f mult. G-Shock-ul e doar pentru activitati sportive extreme(aqua park,sala,ski...).

Imagine
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de calin gabi »

Felicitari pentru piese ! Sunt faine !
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
alin-stefan
Mesaje: 710
Membru din: 29 Noi 2009, 14:21

Re: Colectie ... o poza !

Mesaj de alin-stefan »

Frumos F.C.,!
Mie imi place tinuta sport iar preocuparile sunt tot in aceeasi tendinta asa incit Certina iese invingator cam des la mine.
Scrie răspuns