Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 22 Mai 2024, 03:40

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Noi 2007, 11:34 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2007, 15:24
Mesaje: 43
Referitor la Temporis…m-am pacalit si am cumparat-o si a doua oara … mai mult pentru ca e singura … trebuie sad au dreptate celor care au spus ca e o pacaleala…e jenanta…poze pe trei sferturi din pagina … reclama vizibila de la o posta la Hamilton…probabil ca dealarul incearca o reclama agresiva la X Wind (au pus si reclama mare la unirii) si au vb si cu baiatul cu ochi albastri Vardie sa le dea un boost…interviu cu Sergiu Nicolaescu ..care sincer e paralel cu subiectul… (in numarul trecut mihalea radulescu se lauda cu piese din alea de taspe mii euro ..ceasurile erau chiar ok…darn u exista nici o legatura intre ea si ele.)reclame la haine amestecate cu ceasuri….si articole copiate din reviste din afara …. Cam astea sunt ingredientele…si hartie lucioasa…sa le placa parvenitilor…


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Noi 2007, 20:36 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
dan scrie:
Poseidon sunt fgoarte curios daca ai trimis pe adresa lor de mail aceasta constatare si daca au raspuns in vreun fel?
Si tot sunt curios daca ai scris autorului articolului original si sa ii prezinti situatia-cred ca el s-ar inflama cel mai tare si ar da putin de pamant cu ei. :D


CE SA FAC? Ca sa citez un politician cunoscut: NISTE HAHALERE! Politica si statutul forumului nu suporta ceea ce ar trebui sa le spun asa zisilor "jurnalisti" ! Vai de ei.
Revista am dus-o la toilette. Mai citesc acolo cind stau mai mult... :lol:

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Noi 2007, 12:15 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Astazi in "Ziarul Financiar"!

"Hannes Pantli - 35 de ani de IWC, de la Sultanul din Oman la ceasurile XL" - Raluca BADEA, ZIARUL FINANCIAR / supliment "Dupa Afaceri" / 23.noiembrie.2007
- - - - - - - - - - -
Imagine
- - -
Imagine
- - - - - - - - - - -

Proiectul CHRONOS nu este o revista de sine-statatoare ci un supliment al ZF / Dupa Afaceri / al carui editor este Raluca BADEA. Dupa revista/catalogul/'almanahe-ul' cel cunoasteti eu am mai vazut o editie (sub forma unui ziar) in 12.octombrie.2007 cu tema: "Sailing - Toate panzele si cadranele sus". Daca intereseaza am sa ma straduiesc sa pun scanuri si dupa acest numar.

Si daca tot suntem la publicatii; mai sunt 14 zile si apare un nou numar din "00/24 - The Ultimate Watch Magazine". Am promis un premiu celei mai interesante informatii aduse in postul "OREX - Made in Romania". Mai aveti timp! Multam' de atentie!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Noi 2007, 15:24 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 4458
Localitate: Balanesti,capital
PS
Pacat ca nu se vorbeste romaneste in vest.
Fata asta ar avea pe cap o gramada de procese pentru drepturile de autor daca ar fi asa.
Asta este si pace


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Chronos - no.2
MesajScris: 04 Dec 2007, 21:17 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Cei care asteapta nr.2 din Chronos-ul romanesc sa urmareasca la chioscuri Ziarul Financiar. Apare ca si supliment al ziarului - miercuri, 5.decembrie.2007!
Astept comentariile voastre pe forum!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Dec 2007, 22:38 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12164
Localitate: ARAD
Am fost azi la chiosc si Ziarul Financiar nu a avut supliment!! :evil: :cry:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: ...sursa carti orologere!
MesajScris: 05 Dec 2007, 22:49 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Celor interesati de literatura orologera le recomand cu caldura un "anticariat" specializat al carui catalog l-am primit ieri:
- - - - -
Imagine
- - - - -
O buna parte din cartile de vanzare le gasiti si pe pagina lor de web - link-ul aici!
Pentru unele titluri o alternativa rezonabila ca pret este eBay!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Dec 2007, 23:20 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
La abonament Ziarul Financiar a avut "Chronos"!
Imi pare rau sa aud ca la chioscuri n-a aparut. Ziarul de marti a anuntat aparitia fara sa faca vreo specificatie.
Sorry :cry: Claudiu daca te-am pus pe drumuri degeaba :cry: !
Probabil la chioscuri o sa apara separat cu pret pe masura. O sa pun maine niste scanuri cu ce contine!
Inca odata scuze; n-a vrut sa fie dezinformare!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Dec 2007, 23:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2007, 16:58
Mesaje: 525
Localitate: Bucuresti
Nu te scuza , nu este vina ta, asa a fost si in Bucuresti, nici eu nul-am gasit ZF cu Cronosm, vanzatorii mi-a zis ca a fost doar la abonament!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Dec 2007, 19:07 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12164
Localitate: ARAD
Eu am pus mina pe ea!!!La pretul de 15 Lei noi!!!Nu stiu inca daca merita!! :cry: :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Dec 2007, 13:06 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 25 Mar 2007, 22:44
Mesaje: 468
Localitate: Bucuresti
Se gaseste suplimentul de vanzare prin chioscurile cu ziare din supermarketuri, eu l-am gasit in Gara de Nord. Dar Claudiu are dreptate-nu merita 15 lei deloc, e o mare prostie dar... . Cea mai mare tampenie spusa de domnisoara Raluca e ca Blancpain Fifty Fathoms a aparut in 1957, la fel in revista Temporis am luat-o de curand si in editorial domnul acela zicea ca Longines Linberg a fost primul ceas de piloti-alta mare prostie cand se stie ca primul ceas a fost facut de Cartier pentru Santos Dumont. Sunt curios de unde iau acesti Guru ai orologeriei romanesti informatiile.

_________________
Imagine Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Chronos - o mare dezamagire!
MesajScris: 07 Dec 2007, 18:15 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Scuze, n-am avut aseara conexiune la internet!
Primul imbold a fost sa zic - inca un gunoi de revista! Nu merita sa mai pierd vremea cu scanuri, spatiu pe forum si timp pierdut pentru "colegi de suferinta". Apoi mi-am zis ca trebuie o explicatie si am scris randurile de mai jos....
- - - - -
Ok, dupa ce am parcurs cam in viteza si dupa primele pagini, lipsit complet de chef, eu zic ca nu merita; nici banii si nici pretentiile!
E dupa mine lipsit complet de etica sa aduni atatea "informatii", in fapt publicitate 100% si sa mai ai pretentia sa vrei si bani pe un astfel de "almanahe"! Poate un supliment gratuit la ZF (poate in ziua de vineri inainte de weekend) mi s-ar fi parut o chestie decenta.

Cand pe coperta poti sa pui un titlu de genul "tourbillon/fazele lunii/estrogen", editorul este o ...ea si totul vrea sa se intample sub pretentiile ZF inseamna ca undeva e o problema.

Cand consideri de cuviinta ca in sectiunea "colectionari" dintr-o publicatie orologera a scrie despre: trabuce, sisteme audio, iPod e "cool" inseamna ca n-ai inteles nimic.

Din pacate hartie consumata, publicitate imensa platita pana la urma in preturile din magazine si un de-serviciu enorm fata de cei multi care vor continua sa caute si sa intrebe: ...ce sa iau? ...un Tissot, un Mido sau un Edox, ...un Seiko sau un Casio. Cu o astfel de publicatie nu trebuie sa mire abordari de genul ...ce "cool" e un Vacheron (e cool si "fake"!).

Chiar si in aceste conditii (si din punctul meu de vedere e valabil si pentru Temporis) nu cred ca trebuie sa ignoram astfel de publicatii. Contin doza de "lifestyle" (tot tabloidizare pana la urma) consumata in mod curent in Romania. Iar noi ar trebui sa o comentam si atunci cand vom avea masa critica sa le transmitem parerile noastre negative. Acum nu facem parte din "target-ul" lor dar putem incerca sa schimbam asta!
- - - - - - - - -
ImagineImagine
ImagineImagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Dec 2007, 18:25 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Mesaje: 3085
Localitate: Bucuresti
Nice review !

Multumim montana ! Pana la urma ai scutit pe fiecare dintre noi sa dam 15 lei pe hartie de buna calitate (poate) ...

E trist ce se intampla in lume in general din cauza publicitatii (dar asta e alt subiect ... eu sunt alergic la publicitate in general, de aceea nici nu am televizor Imagine )

_________________
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Dec 2007, 19:24 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12164
Localitate: ARAD
Nici macar nu am avut rabdare sa citesc toate articolele.Este pacat ca au bani si-si pot permite sa publice o revista tematica,care din pacate nu este decit reclama pe fata,si citeodata prost documentata.Ce-i mai rau e ca nu au bunavointa sa ceara si parerea altora!!
Poate ca daca vom face citeva comentarii pertinente si documentate-ca Montana si Dan-la inca vreo doua numere,am sa le colectez si am sa le trimit pe adresa redactiei!
Cred ca nu ar fi o idee rea! :cry:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: a venit curierul...
MesajScris: 14 Ian 2008, 03:17 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 14 Mar 2007, 17:14
Mesaje: 309
Localitate: Bucuresti / Frankfurt
Imagine

_________________
Sanatosi sa ramânem, caci va veni si CEASUL nostru!
Zeit kann man nicht kaufen. Uhren schon.
Eine ruhige Uhr in einer unruhigen Zeit.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România