Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 06:07

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


ATENTIE! Incepand de astazi 10.02.2010 nu se mai pot deschide topicuri noi decat pe sectiuniile dedicate. Anunturile deja postate se regasesc acolo (in caz ca nu le gasiti).



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1649 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 110  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Heroes and villains
MesajScris: 28 Noi 2008, 17:45 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Am rugamintea catre moderatori ca acest topic, daca e considerat interesant, sa fie facut "sticky":
Pentru ca multi dintre noi cumparam de pe internet, Ebay sau dealeri care au site-uri proprii, as dori sa mentionam, in mod special experientele negative, vizavi de acestia: ceasuri modificate, imagini retusate, expedieri cu intirziere si la tarife exorbitante, etc, ati prins ideea. Mi se pare ok sa tinem "doar pentru noi" sursele cu ceasuri bune si preturi ok, insa haideti sa impartasim "experientele neplacute" (citeste "tzepe") pe care le-am avut.
Pe linga denumirea site-ului cred car trebui mentionate, in citeva cuvinte, si motivele experientei neplacute.

PS: titlul e inspirat de pe forumul www.tz-uk.com

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 28 Noi 2008, 17:52 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Villain: Darlor vintage watches and timepieces

http://www.darlor-watch.com/index.html

Motive: am comandat de la el 3 ceasuri pentru care mi-a facut o reducere de 10% din pretul de lista, spunindu-mi ca imi va pune banii respectivi cash in pachet (eu platisem prin paypal toata suma).
Cind a ajuns pachetul:
- cutia unuia dintre ceasuri lipsea, desi era prezentat in fotografie cu cutia originala
- nici vorba de bani in pachet. I-am scris despre acest lucru, si-a cerut scuze spunind ca pachetul a fost ambalat de adjunctul lui care nu a stiut despre ce e vorba si ca imi va trimite banii respectivi in cutia de care am pomenit.
Desi au trecut circa 2 luni de atunci, nu am primit nimic de la el, nici macar un email.
De evitat!

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 29 Noi 2008, 12:47 
Neconectat

Membru din: 04 Mai 2008, 17:57
Mesaje: 6
Localitate: Bucuresti
1.Trebuia sa negociati reducerea inainte de a platii.
2. Putea trimite banii electronic in contul dvs. de paypal.Plata unui comision catre paypal e un risc mai mic decat trimiterea banilor cash.
3. Cine suporta costurile postale pentru trimitera ulterioara a cutiei ?
4.Pierderea pachetului de catre posta Romana.
5.L-ati mai contactat sau asteptati sa va contacteze el?
6.Pierderea unui client din RO, nu conteaza pentru el.


Q.E.D.
Dragos.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 29 Noi 2008, 14:42 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
De bun simt observatiile dvs. Din pacate insa tardive.
Nu pierderea financiara e importanta aici, ci caracterul vinzatorului respectiv. Asta am vrut sa scot in evidenta.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Atitudine "exemplara"-Spritzane
MesajScris: 18 Dec 2008, 13:36 
Neconectat

Membru din: 06 Aug 2008, 15:45
Mesaje: 231
Localitate: bucuresti
Doresc sa prezint pasionatilor pe forum un exemplu de atitudine de dealer de ceasuri, din partea Dlui.Sorin (spritzane).

Am achizitionat acum saptamana trecuta mai multe ceasuri mecanice de la el,pana la momentul realizarii tranzactiei comportamentul dansului a fost exemplar,m-a asigurat ca ceasurile functioneaza in limite rezonabile,ca nu e necesara vizita la ceasornicar si ca daca am nemultumiri pot returna ceasurile in termen de 3 zile,primindu-mi banii inapoi.
Toate bune si frumoase,verificand ulterior ceasurile am constatat ca au probleme mari de precizie (de ordinul minutelor la 24h),care presupuneau evident consultarea urgenta a unui ceasornicar, am fost nemultumit de acest aspect si am dorit sa-i returnez ceasurile colegului nostru de forum.
Incercand sa-l contactez pe Dl.Sorin in termenul stabilit,apelurile mele telefonice,mesajele pe mail,mobil,ceasornicar,au fost ignorate cu desavarsire.Nu mai existam pt.colegul Spritzane.
Las colegii de pe ceasornicar sa judece acest gen de comportament venit din partea Dlui.Sorin.
Multumesc pe aceasta cale colegului Rubin (Dl.Daniel) pentru recomandarea unui ceasornicar de incredere din Bucuresti,la care voi apela in foarte scurt timp,pentru a rezolva problemele ceasurilor achizitionate de la Dl.Sorin (spritzane).
Raman cu un gust amar dupa aceasta experienta si pot sa spun ca nu ma asteptam la acest comportament din partea unei persoane care totusi ,din cate cunosc,a vandut foarte multe ceasuri nu numai colegilor de pe ceasornicar dar si pe okazii,etc.



Apropo Sorin,daca citesti acest topic si vei incerca sa ma contactezi,te voi ignora cu desavarsire asa cum tu m-ai ignorat dupa ce te-ai vazut cu banii in buzunar.

Sarbatori fericite tuturor si la cat mai multe ceasuri !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 29 Mai 2009, 09:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Mesaje: 1296
Localitate: Rahova Inc
Salut.Am achizitionat un ceas seiko SKZ255k1 de la userul cyrus.Tipul e foarte de treaba si mai mult m-a si dus la un ceasornicar pt a scurta bratara :D.

_________________
SBLA047


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 01 Iun 2009, 14:49 
Neconectat

Membru din: 20 Sep 2008, 12:56
Mesaje: 358
Localitate: Cluj-Napoca
si eu am cumparat de la cyrus.baiat serios, recomand.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 10 Iun 2009, 10:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
ION66- vanzator serios!

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 10 Iun 2009, 12:42 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mai 2006, 17:58
Mesaje: 1990
zaytsuca scrie:
ION66- vanzator serios!

+1 De la el am luat G-Shock-ul. 8)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 10 Iun 2009, 13:13 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2009, 22:32
Mesaje: 390
Localitate: Craiova
Multumesc si pe aceasta cale lui zaytsuca pentru ajutorul esential in achizitionarea Komandirskie-ului meu de pe e-bay. Serios si saritor. Toata increderea.

_________________
Durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te afli!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 10 Iun 2009, 13:15 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2009, 22:32
Mesaje: 390
Localitate: Craiova
Deasemenea multumesc si lui drachonn pentru oferta de a ma ajuta in aceeasi problema. Oferta lui a venit insa tardiv. Oricum, multumesc pentru gest. :wink: :wink:

_________________
Durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te afli!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 18 Iun 2009, 22:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Noi 2008, 01:03
Mesaje: 1558
Localitate: Bucuresti
Cu parere de rau vreau sa mentionez vanzarea asta viewtopic.php?f=6&t=7270 si pe colegul nostru yo2lxe care nu intelege deloc ce inseamna a fi un om de cuvant !!! :(
Dupa ce am vorbit cu el pentru trimiterea unui ceas i-am trimis pe email detaliile de expeditie si ma treyesc a doua zi cu un email in care imi spune sa-i trimit odata adresa ca sa-mi trimita ceasul ca altfel il mai cauta si alitii ! Asta in conditiile in care eu iii trimisesem email . Urat si neprincipial !!!
Nu am intalnit pana acum la nimeni atata neseriozitate !!!
Am trimis email de mai multe ori, l-am sunat, i-am dat SMS, PM si poate as fi strigat daca se auzea pana la Resita !!! Sper ca nu e cetateanul tipic din acest oras !!!
Nu am primit nici un raspuns ci numai pozitia strutului !!!
Daca suntem oameni si suntem intr-o comunitate este foarte important sa fim oameni de cuvant si atunci cand nu putem fi sa mai si recunoastem !
Rusine om neserios si las ! Mi-ar crapa obrazul sa fiu ca el !
Sa stiti ca am intalnit numai colegi seriosi pana la acesta si am cumparat de la multi ! Din fericire nu sunt ca yo2lxe :( :( :(

_________________
Sau bongiorno....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 29 Iun 2009, 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
Din seria: am intalnit si romani...mai cu putin bun simt.
dl. LAZAR, cu adresa de expediere: str. PRIDVORULUI< nr.13, bl. 13, etj. 4, apt. 16, sect.4 Bucuresti, numele de expediere: LAZAR PAULA.
TEL: 0726206267 si mail: office.alex2001@yahoo.com
nu a ridicat coletul...deci mai putin serios.

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 29 Iun 2009, 19:14 
Neconectat

Membru din: 20 Sep 2008, 12:56
Mesaje: 358
Localitate: Cluj-Napoca
Multumim zaytsuca.
Mai adaug si eu un neserios, Nicolae Persu aka popa alexandru. 0729321291
Am trimis si nu a ridicat coletul.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Heroes and villains
MesajScris: 04 Iul 2009, 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Mesaje: 1296
Localitate: Rahova Inc
Inca un ceas achizitionat de la userul cyrus.Recomand

_________________
SBLA047


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1649 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 110  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România