Mecanism
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Niste pareri?

Intreb pentru ca e diferita fata de acesta:


Intreb pentru ca e diferita fata de acesta:

https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Re: Mecanism
Prima fotografie, este a unei roti de esapament tip "cilindru" - vechi, iar a doua este a unei roti de esapament tip ancora cu palete - actuala ....
Re: Mecanism
Reusite fotografii (si clipuri). Felicitari!
Doresc sa aflu un detaliu tehnic: care este distanta focala - spatiul dintre obiect si obiectiv? Intreb pentru ca sunt in documentare si as avea nevoie de un aparat optic care sa mareasca de cel mult 40x dar sa lase un spatiu de manevra, ca la o lupa clasica ...
Doresc sa aflu un detaliu tehnic: care este distanta focala - spatiul dintre obiect si obiectiv? Intreb pentru ca sunt in documentare si as avea nevoie de un aparat optic care sa mareasca de cel mult 40x dar sa lase un spatiu de manevra, ca la o lupa clasica ...
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism




https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Re: Mecanism
Microscopul Bresser de la Lidl intra in promotie de joi. Pretul este destul de bun, 5 ani garantie, rezolutie acceptabila pt imagini... in fine, eu zic ca merita.
http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro ... _11912.htm
http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro ... _11912.htm
Ceasoholic
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Merita incercat...
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Depinde de inaltimea ceasului...daca ceasul este prea inalt nu prea mai poti face nimic pentru ca e prea aproape de obiectiv.Waisler scrie:Reusite fotografii (si clipuri). Felicitari!
Doresc sa aflu un detaliu tehnic: care este distanta focala - spatiul dintre obiect si obiectiv? Intreb pentru ca sunt in documentare si as avea nevoie de un aparat optic care sa mareasca de cel mult 40x dar sa lase un spatiu de manevra, ca la o lupa clasica ...
Suportul este reglabil...eu la ceasurile de mana trebuie sa scot mecanismul din carcasa,altfel e prea aproape.Daca se scoate mecanismul...e ok
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Re: Mecanism
Salutare!
A cumparat cineva microscopul? L-a testat?
As fi fost si eu tentat sa-mi cumpar unul ... mai este la oferta?
A cumparat cineva microscopul? L-a testat?
As fi fost si eu tentat sa-mi cumpar unul ... mai este la oferta?
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Nu cred ca mai este la oferta...
Daca nu..de aici:
http://geostore.ro/catalog/product_info ... timiqv42n2
http://geostore.ro/catalog/product_info ... timiqv42n2
sau http://geostore.ro/catalog/product_info ... cts_id=136 dar nu cred ca e asa de reusit
Daca nu..de aici:
http://geostore.ro/catalog/product_info ... timiqv42n2
http://geostore.ro/catalog/product_info ... timiqv42n2
sau http://geostore.ro/catalog/product_info ... cts_id=136 dar nu cred ca e asa de reusit
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Un mecanism Vostok 2409A aproape N.O.S
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo11.mp4
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo12.mp4
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo13.mp4
Si un elvetian(ceas Lunivos)


http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... Video6.mp4
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo11.mp4
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo12.mp4
http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... ideo13.mp4
Si un elvetian(ceas Lunivos)


http://s1073.photobucket.com/albums/w39 ... Video6.mp4
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
- otvos-bruno
- Mesaje: 1816
- Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Mecanism
Buna ziua!
A aparut la Lidl un microscop Bresser cu 300 lei si 5 ani garantie.E ca si al meu doar ca difera cutia.
A aparut la Lidl un microscop Bresser cu 300 lei si 5 ani garantie.E ca si al meu doar ca difera cutia.
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Re: Mecanism
Lidl face furori printre noi in perioada asta: cutii de ceasuri, microscop, ce urmeaza? Curele de piele cu deployment clasp la 20 de lei ? 


