Mecanism

Discutii intre pasionati.
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

De aici:
http://geostore.ro/catalog/product_info ... ucts_id=94
Trebuie vazut daca il au pe stoc
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Niste pareri?
Imagine
Intreb pentru ca e diferita fata de acesta:
Imagine
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Waisler
Mesaje: 228
Membru din: 30 Ian 2010, 01:38
Localitate: Bacau

Re: Mecanism

Mesaj de Waisler »

Prima fotografie, este a unei roti de esapament tip "cilindru" - vechi, iar a doua este a unei roti de esapament tip ancora cu palete - actuala ....
Waisler
Mesaje: 228
Membru din: 30 Ian 2010, 01:38
Localitate: Bacau

Re: Mecanism

Mesaj de Waisler »

Reusite fotografii (si clipuri). Felicitari!
Doresc sa aflu un detaliu tehnic: care este distanta focala - spatiul dintre obiect si obiectiv? Intreb pentru ca sunt in documentare si as avea nevoie de un aparat optic care sa mareasca de cel mult 40x dar sa lase un spatiu de manevra, ca la o lupa clasica ...
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
mihaieros
Mesaje: 1164
Membru din: 21 Feb 2009, 22:08
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de mihaieros »

Microscopul Bresser de la Lidl intra in promotie de joi. Pretul este destul de bun, 5 ani garantie, rezolutie acceptabila pt imagini... in fine, eu zic ca merita.

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro ... _11912.htm
Ceasoholic
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Merita incercat...
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Waisler scrie:Reusite fotografii (si clipuri). Felicitari!
Doresc sa aflu un detaliu tehnic: care este distanta focala - spatiul dintre obiect si obiectiv? Intreb pentru ca sunt in documentare si as avea nevoie de un aparat optic care sa mareasca de cel mult 40x dar sa lase un spatiu de manevra, ca la o lupa clasica ...
Depinde de inaltimea ceasului...daca ceasul este prea inalt nu prea mai poti face nimic pentru ca e prea aproape de obiectiv.
Suportul este reglabil...eu la ceasurile de mana trebuie sa scot mecanismul din carcasa,altfel e prea aproape.Daca se scoate mecanismul...e ok
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de Achraf »

Salutare!
A cumparat cineva microscopul? L-a testat?
As fi fost si eu tentat sa-mi cumpar unul ... mai este la oferta?
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Buna ziua!
A aparut la Lidl un microscop Bresser cu 300 lei si 5 ani garantie.E ca si al meu doar ca difera cutia.
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
bonheur
Mesaje: 1972
Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Localitate: Bucuresti

Re: Mecanism

Mesaj de bonheur »

Lidl face furori printre noi in perioada asta: cutii de ceasuri, microscop, ce urmeaza? Curele de piele cu deployment clasp la 20 de lei ? :D
Scrie răspuns