Ce purtati astazi ?

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bonheur
Mesaje: 1972
Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Localitate: Bucuresti

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de bonheur »

Una din ultimele achizitii alaturi de achizitii anterioare :) .

Alaturare interesanta si anume:
- avem cronograf automatic si mecanic;
- cu un subcadran, cu doua si cu trei;
- japonez, rusesc si elvetian - principalele tari care au industrie orologera (+ Germania);
- data la ora 12, la ora 3 si la ora 6;
....si or mai fi si altele :D .

Imagine
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de xxxbanxxx »

Nici macar varful de gama de la aquaracer nu se compara cu Omega.

Imagine
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de Workman »

Imagine
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de Workman »

Imagine
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
freeforsound
Mesaje: 270
Membru din: 21 Iul 2012, 21:23
Localitate: Bucuresti

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de freeforsound »

Imagine
“Buzunarele goale nu au tinut pe nimeni sarac, gandirea saraca a facut asta”
Robert Kiyosaki
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de alexceas »

pe zi si pe seara...(aveam pozele facute cand am vazut minunatul aquaracer al colegului xxxbanxxx)

Imagine
Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de xxxbanxxx »

Ha ha, avem aceleasi gusturi!

Imagine
Scarface
Mesaje: 1207
Membru din: 04 Iul 2012, 18:12
Localitate: Giurgiu

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de Scarface »

Sunt foarte frumoase ceasurile Breitling! Felicitari!
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de alexceas »

ma bucur mult.....am si bratara la breitling si intentionez sa-mi achizitionez si un cronograf mai mare (tot pe bratara) cu aceeasi marca :D
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de alexceas »

prima imagine este facuta intentionat,neclara!

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de xxxbanxxx »

Imagine
valentin1234
Mesaje: 3147
Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Localitate: Dublin

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de valentin1234 »

Oare cate Tag Heuer incap pe o pagina de "ceasornicar"? :lol:

Imagine
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
silvas
Mesaje: 35
Membru din: 09 Feb 2013, 01:43

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de silvas »

Imagine
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de satiriadis »

xxxbanxxx scrie:Ha ha, avem aceleasi gusturi!
Si in titaniu domnilor :D .

Imagine
SBLA047
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de xxxbanxxx »

Sa fiu rau sau nu? Nu sunt rau dar tot te corectez, titan nu titaniu:)

Cred ca e super lejer ceasul, asta in otel imi lungeste mana vazand cu ochii :lol:
Scrie răspuns