Ce purtati astazi ?

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de satiriadis »

xxxbanxxx scrie:Sa fiu rau sau nu? Nu sunt rau dar tot te corectez, titan nu titaniu:)

Cred ca e super lejer ceasul, asta in otel imi lungeste mana vazand cu ochii :lol:
Am zis sa nu se inteleaga gresit :? Poate confunda lumea cu:

TITÁN (‹ fr., lat.; {s} gr. Titan, fiul cel mare al lui Uranus) s. m. (Fig.) Uriaș, gigant. ♦ Om cu o putere fizică și spirituală extraordinară; om capabil de fapte excepționale.
Sursa: DE (1993-2009) | Adăugată de blaurb | Semnalează o greșeală | Permalink


TITAN, al șaselea satelit al planetei Saturn; 5.150 km diametru; perioada de rotație egală cu cea de revoluție: 15,9 zile. Temperatura solului: -178ºC. Date despre el au fost furnizate de sondele americane „Voyager 1” (1980) și „Voyager 2” (1981) și de sonda „Cassini”, realizată de N.A.S.A. în colaborare cu Agenția Spațială Europeană. „Cassini” a intrat în orbita lui T. în 2004 și a lansat sonda „Huygens”, care a aterizat în zona ecuatorială a lui T. (pe 14 ian. 2005). Atmosfera lui T., densă și opacă, conține 98,4% azot și doar 1,6% metan și alte gaze. Suprafața satelitului prezintă zone netede, care alternează cu un relief mai accidentat și lacuri de metan lichid. Sonda „Cassini” a pus în evidență și existența unei activități vulcanice. Descoperit de Chr. Huygens în 1655.
SBLA047
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de alexceas »

Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de alexceas »

si pt. cateva minute,astazi am mai purtat si

Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
silvas
Mesaje: 35
Membru din: 09 Feb 2013, 01:43

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de silvas »

Imagine
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de adl »

Imagine
Avatar utilizator
xxxbanxxx
Mesaje: 1202
Membru din: 20 Sep 2013, 21:54

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de xxxbanxxx »

Imagine
valentin1234
Mesaje: 3147
Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Localitate: Dublin

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de valentin1234 »

Frumoase ceasuri s-au strans pe pagina asta! Felicitari colegilor, cu un mic plus
pentru Sinn-ul lui adl, care e de o frumusete aparte tocmai prin simplitate si lipsa
artificiilor de design!
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de adl »

Multumesc, credeam ca deja v-am plictisit cu Sinn-urile mele.
Xxx-ule ti-ai facut singur fotografia la viteza aia?! :D
De fapt te vad ca zambesti in emblema 'S'.
Avatar utilizator
CristiT
Mesaje: 1066
Membru din: 30 Oct 2012, 23:08
Localitate: Bucuresti

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de CristiT »

Cred ca-l fotografia radarul si d-asta zambea :)
Vad ca se asorteaza bine Seatul cu Panerai. Imi dai idei ... :)
Cat despre Sinn ... nu ne plictisesc niciodata.
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de cnd »

Frumos foc Panerai-ul,cat despre Sinn inca e pe lista mea,nu stiu ce sa zic dar mi-a placut intotdeauna simplitatea in ceasuri :P
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de satiriadis »

Un Panerai merge doar cu o curea piele :oops: .
SBLA047
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de cnd »

Mie imi place foarte mult cum arata pe bratara Panerai-ul :)
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de cnd »

Si azi tot Mido :)
Imagine
claudiu73
Mesaje: 217
Membru din: 03 Mai 2013, 19:10
Localitate: București

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de claudiu73 »

Ultima achiziție, de care nu m-am despărțit în ultima săptămână.

Imagine
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Ce purtati astazi ?

Mesaj de adl »

Imagine
Scrie răspuns