Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lawrence38
Mesaje: 181
Membru din: 30 Apr 2011, 14:36
Localitate: 55°40′N 12°34′E

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de lawrence38 »

Fulgul de zapada 8)

ImagineImagine
JDM Freak
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de satiriadis »

L-am avut :). Finisaje de top si un mecanism unic. Daca reusesti sa treci peste atitudinea de "e doar un seiko" merita.
SBLA047
Avatar utilizator
lawrence38
Mesaje: 181
Membru din: 30 Apr 2011, 14:36
Localitate: 55°40′N 12°34′E

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de lawrence38 »

satiriadis scrie:Daca reusesti sa treci peste atitudinea de "e doar un seiko" merita.
Cel mai scump ceas al meu momentan e un Royal Orient, cumparat la list-price ca in alta parte nu-l gaseam. Asadar, am sarit de mult gardul 8) "e doar un Orient". Am primit un comentariu de curand, il purtam la o intalnire:

"Nice looking watch, is that a Casio?"

In trecut am avut si un Spring Drive GMT (SNR009) dar l-am vandut pentru ca nu era deloc comfortabil.
JDM Freak
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
lawrence38
Mesaje: 181
Membru din: 30 Apr 2011, 14:36
Localitate: 55°40′N 12°34′E

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de lawrence38 »

Am tot "scanat" de ceva timp pentru un SBGM003, dar n-a picat nimic in plasa pana acum. :|

Imagine
JDM Freak
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

lawrence38 scrie:Am tot "scanat" de ceva timp pentru un SBGM003, dar n-a picat nimic in plasa pana acum. :|

Imagine
:shock: :shock: :shock: :shock:
Frumooooooooosssssssss....
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de cnd »

Da superb Seiko am pus ochii pe el si eu, dar cam multicel la pret :P
Avatar utilizator
satiriadis
Mesaje: 1297
Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
Localitate: Rahova Inc

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de satiriadis »

Imi place cand vad pe forum tot mai multi convertiti la Seiko :).
SBLA047
Merlin
Mesaje: 187
Membru din: 27 Apr 2012, 10:19

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Merlin »

Buna ziua prieteni!
Acesta este ceasul de mana pe care mi s-a pus pata:STEINHART "Nav B-Uhr 44 Vintage TITANIUM B-Type.
Imagine
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

TISSOT T-Touch Expert Solar.
Imagine
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

STEINHART Ocean Vintage GMT.
Imagine
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Avatar utilizator
bar
Mesaje: 157
Membru din: 09 Feb 2013, 07:47
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de bar »

OMEGA Seamaster Diver Co-Axial 300M
Imagine
Omega Seamaster Diver 300M Co-Axial Chonograph 41,5 MM
Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
Bogdan11
Mesaje: 1460
Membru din: 30 Iun 2014, 22:02

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Bogdan11 »

Imagine
- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
vasiledincu
Mesaje: 498
Membru din: 13 Sep 2011, 19:33

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de vasiledincu »

Postarea initiala a acestui topic:
Workman scrie:Aloha.

Ma gandeam sa aratam fiecare dintre noi (sau cine vrea), urmatorul model de ceas pe care il avem trecut pe lista scurta de cumparaturi.
Nu ma refer la ceva ipotetic, ce ne-am dori in visele noastre (daca am avea posibilitatea si daca ar fi sa fie sau sa se intample) ci efectiv ceea ce vrem sa cumparam sau sa achizitionam in perioada imediat urmatoare.
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"
Scrie răspuns