Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
florinake
Mesaje: 346
Membru din: 05 Apr 2014, 13:25

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de florinake »

Imagine
Gara a vazut mai multe saruturi sincere decat starea civila
Avatar utilizator
heimdalg
Mesaje: 1975
Membru din: 26 Iun 2013, 17:27

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de heimdalg »

O chestie simpla pe care de altfel am si comandat-o deja. Sper sa ajunga dupa Anul Nou.
Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Achraf »

Tutima: Patria & Dual Time

http://tutima.com/watches/patria/

:o :D

Imagine

Imagine
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Nicu
Mesaje: 1138
Membru din: 28 Sep 2008, 19:17

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Nicu »

Da, ''frumusel'' !

Si mie imi place .



Toate cele bune


Nicu
[b]"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and beat you with experience"- Mark Twain[/b]
We all are born ignorant, but one has to work hard to remain stupid. Benjamin Franklin
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2682
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Workman »

Pe asta:
Imagine


Insa am o nelamurire legata de aces ceas:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... 14&t=31704
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Seiko - Ventura SNA753 (cal. 7T62)

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
GordonGekko
Mesaje: 101
Membru din: 11 Ian 2015, 12:33
Localitate: Tg-Mures

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de GordonGekko »

Doxa Ethno Automatic
Il am "pus pe lista" de 2 luni :D si il voi lua prin luna august.
Am ceva de asteptat dar consider ca merita.
Mai am un Tissot (quart) tot pe aceeasi lista scurta de achizitii 2015
dar inca nu sunt decis in privinta modelului.

Imagine
Bucuria și durerea măsoară rău orele : prima le face secunde, cealaltă secole.
You can run from your demons until you are exhausted…one day you will have to stop and find out what they wanted !
Vlad S.
Mesaje: 60
Membru din: 14 Ian 2015, 18:45

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Vlad S. »

Nu stiu daca mi s-a pus pata fix pe modelul asta, dar imi doresc un ceas asemanator iar cel de mai jos mi se pare foarte frumos. FC slimline moonphase(705) cu mecanism inhouse.
Imagine
Si o poza cu ceasul la mana. Desi are 42mm diametru nu pare mare deloc. Inca nu l-am vazut si pe cel albastru in magazine.
Imagine
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de ate14 »

Desi de obicei prefer cadranul alb, la ceasurile cu moonphase, aici mi se pare foarte frumos cel albastru.
Cred ca e singura varianta in-house cu moonphase, la acet nivel de pret.
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
seba
Mesaje: 1855
Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Localitate: Tulcea

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de seba »

Imagine
http://www.poljot24.de/en/neuheiten-new ... illic.html

Imagine
Seiko Sumo SBCD003
Sper sa fie ambele. Strela mi se pare cam piperat la 700 E,dar pana acum pare a fi cea mai buna reeditare a celebrului ceas sovietic.
Vlad S.
Mesaje: 60
Membru din: 14 Ian 2015, 18:45

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Vlad S. »

ate14 scrie:Desi de obicei prefer cadranul alb, la ceasurile cu moonphase, aici mi se pare foarte frumos cel albastru.
Cred ca e singura varianta in-house cu moonphase, la acet nivel de pret.
Da, ai dreptate cu mecanismul si pretul. Si desi are un mecanism in-house ceasul e mai ieftin decat alte doua modele care au la baza eta 2824 cu modul pt. faza lunii, ma refer la un model de la M. Lacroix si unul de la Baume&Mercier.
Avatar utilizator
bogdanmb
Mesaje: 126
Membru din: 04 Ian 2009, 06:13
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de bogdanmb »

pe langa ce aveam pe lista pana acum(este pe forum de ceva vreme...) am adaugat si acest ceas...

Imagine
cu stima,
bogdan buza
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Achraf »

... pe o curea de strut, si nu stiu daca este sau nu este? ...

Voi ce parere aveti?

Sellerul de pe Ebay e foarte serios, am mai cumparat de la el ...

Imagine

Imagine

Imagine
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Scrie răspuns