safat achiziie watch-winder

Scrie răspuns
W-man
Mesaje: 31
Membru din: 19 Mar 2012, 22:11

safat achiziie watch-winder

Mesaj de W-man »

a cumparat cineva produse designhuette ?

http://www.designhuette.com/en/Watch-Wi ... ::219.html

am gasit pe un site din ro care vinde produsul mai sus mentionat cu 2000 lei. as vrea sa il comand insa nu stiu absolut nimic despre brand si cat de bune si calitative ar fi produsele.
Avatar utilizator
Bogdan11
Mesaje: 1460
Membru din: 30 Iun 2014, 22:02

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de Bogdan11 »

Daca e magazin/ distribuitor oficial RO, ar trebui sa va ofere garantie minim 2 ani, dar totusi intrebati.
Daca nu va convine calitatea produsului, aveti dreptul de a-l returna in 24 de ore si sa va recuperati banii.
- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
tgd
Mesaje: 580
Membru din: 19 Mai 2013, 00:11

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de tgd »

Inainte de a emite afirmatii mai bine v-ati documenta, putin, inainte...
Termenul legal de returnare este de 10 zile lucratoare.

http://www.legi-internet.ro/legislatie- ... tanta.html
Avatar utilizator
Workman
Mesaje: 2681
Membru din: 22 Sep 2009, 00:01
Localitate: Bucuresti

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de Workman »

tgd scrie:Inainte de a emite afirmatii mai bine v-ati documenta, putin, inainte...
Termenul legal de returnare este de 10 zile lucratoare.

http://www.legi-internet.ro/legislatie- ... tanta.html
E asa si nu e asa...am un coleg care si-a luat de la emag o tableta si care in 30 de zile putea fi dusa inapoi (cica) fara nicio obligatie daca nu-ti convenea ceva la ea sau avea vreo problema.

In alea 30 de zile, tabletei i-a crapat softul si s-a blocat devenind astfel complet inutilizabila. S-a dus cu ea si a cerut banii inapoi sau alta noua (ca era in alea 30 de zile)...si ce credeti?
Ala de la biroul de returnari @emag i-a zis ca e adevarat ca e in 30 de zile de la cumparare si ca tableta a crapat aiurea in tramvai, dar nu ii poate da o tableta noua, pentru ca aia stricata avea urme fine de folosire pe capacul din spate (de parca dupa cumparare, trebuia sa o tina in vitrina si sa nu o atinga). Asa ca l-au trimis la service.

Deci e fix vraja marii faza cu "poti sa aduci produsul inapoi oricand" pentru ca baietii in orce moment iti pot gasi o urma de folosire pe produs si te pot refuza in secunda 2 daca produsul returnat nu este exact ca scos din tipla...
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
valentin1234
Mesaje: 3147
Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Localitate: Dublin

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de valentin1234 »

Workman, pisti tot in lume, produsele defecte se trimit in service, iar daca nu pot fi reparate in
termenul legal se inlocuiesc - daca sunt in garantie, evident.....

Tot pistitot, doar produsele fara urme de folosire pot fi returnate pentru ca te-ai....razgandit...

Deci...in cazul prietenului tau, cred ca s-a procedat corect :)
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
W-man
Mesaje: 31
Membru din: 19 Mar 2012, 22:11

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de W-man »

cam mult off-topic, ma gandeam ca poate sunt printre noi care au comandat sau care au vazut cum arata o astfel de cutie de la brand-ul asta si imi poate spune o parare de cum arata.
bogdan_radu84
Mesaje: 50
Membru din: 19 Iul 2011, 22:26

Re: safat achiziie watch-winder

Mesaj de bogdan_radu84 »

cam scurt video dar poate te ajuta

https://www.youtube.com/watch?v=-B_46dZ9lqc
Scrie răspuns