Seiko vs Hamilton

Ceasuri care se preteaza activitatilor dure, unde o rezistenta sporita este necesara.
Scrie răspuns
borsy
Mesaje: 405
Membru din: 03 Mar 2016, 23:26

Seiko vs Hamilton

Mesaj de borsy »

Salutare.
Vreau sa cumpar un diver pentru 'uzura' si am ca variante:

Seiko SRP773 sau 777 (300-350E):
Imagine
Imagine

sau

Hamilton Kaky Navy Sub auto (2400 RON) cel pe portocaliu imi place mai mult:

Imagine
Imagine

Merita Ham 1000 Ron in plus?
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Seiko vs Hamilton

Mesaj de ate14 »

Si-a luat un prieten acel Hamilton pe bratara, arata foarte bine in realitate. La pretul pe care il are la reducere, mie mi se pare o super oferta.
Comparat cu Seiko, Hami este clar mai bine finisat.

Dar, Turtle beneficiaza de istoria pe care o are in spate, e un ceas foarte reusit, care a generat un val urias de adepti.
Eu as face altfel. Daca tot iti place Hami, poti profita de oferta actuala, cu care nu o sa te mai intalnesti si sa cumperi ulterior Turtle, oricand in viitor. Daca nu esti 100% incantat de Hami, cumpara Turtle direct :mrgreen:
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
borsy
Mesaje: 405
Membru din: 03 Mar 2016, 23:26

Re: Seiko vs Hamilton

Mesaj de borsy »

Haha, asa ma gandeam si eu! :)
E bine cand mai gandeste cineva ca mine, inseamna ca nu sunt 'defect'. :lol:
Merci, ate.
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Seiko vs Hamilton

Mesaj de Clipper »

Acest Hamilton probabil e un ceas bun, dar se gaseste si pe bratara de cumparat? Prinderea curelei cu design proprietar Hamilton e atroce.

Seiko SRP777 mie nu imi spune nimic, nu imi plac nici bratara si nici bezelul, mai ales cum se misca/simte, ca la un ceas de duzina.
borsy
Mesaje: 405
Membru din: 03 Mar 2016, 23:26

Re: Seiko vs Hamilton

Mesaj de borsy »

Da, este si pe bratara.
Pur si simplu imi place ca nu seamana cu un sub si ca are un design propriu, unic.

Imagine
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga
Scrie răspuns