
Ultima achizitie
Re: Ultima achizitie
Breitling Montbrillant C23340
Omega Seamaster Cosmic
Rolex Ceramic Submariner
Omega Seamaster Cosmic
Rolex Ceramic Submariner
Re: Ultima achizitie
Foarte frumos! Sa il porti cu placere!
Re: Ultima achizitie
Frumoase achizitii. Sa le purtati sanatosi!
O achizitie neasteptata si la mine. Cautam asa, la modul pasiv, un Connie si din vb in vb cu un coleg de forum caruia ii multumesc, am aflat ca alt coleg are unul de vanzare. Am luat legatura, m-am uitat la poze pe whatsup si cred ca peste 10 minute am batut palma.
Ceasul a bifat multe din cerintele pe care le aveam ptr un Connie: cadran impecabil, carcasa care sa nu fie polisata prea tare si sa-si fi pierdut liniile, sa aiba mecanism COSC, sa fie cadran pie pan, mecanismul sa fie in stare buna.....
Vanzatorul mi-a spus din start ca nu are limbile corecte, insa asta nu m-a deranjat. Chiar inainte sa fie trimis ceasul am cumparat deja de pe ebay o pereche de limbi "dauphine" NOS. Nu ca cele existente nu s-ar potrivi, insa ar fi pacat sa nu le aiba pe cele conforme modelului de referinta.
Asta e ceasul si cat de curand va face o vizita la Arad ptr service, ca sa fiu sigur ca va merge mult si bine de acum inainte.



Deja s-a imprietenit cu colegul sau de generatie, proaspat intors de la revizie.

P.S.: Vanzatorule, sper ca nu te superi ca am folosit cateva din pozele tale.
O achizitie neasteptata si la mine. Cautam asa, la modul pasiv, un Connie si din vb in vb cu un coleg de forum caruia ii multumesc, am aflat ca alt coleg are unul de vanzare. Am luat legatura, m-am uitat la poze pe whatsup si cred ca peste 10 minute am batut palma.
Ceasul a bifat multe din cerintele pe care le aveam ptr un Connie: cadran impecabil, carcasa care sa nu fie polisata prea tare si sa-si fi pierdut liniile, sa aiba mecanism COSC, sa fie cadran pie pan, mecanismul sa fie in stare buna.....
Vanzatorul mi-a spus din start ca nu are limbile corecte, insa asta nu m-a deranjat. Chiar inainte sa fie trimis ceasul am cumparat deja de pe ebay o pereche de limbi "dauphine" NOS. Nu ca cele existente nu s-ar potrivi, insa ar fi pacat sa nu le aiba pe cele conforme modelului de referinta.
Asta e ceasul si cat de curand va face o vizita la Arad ptr service, ca sa fiu sigur ca va merge mult si bine de acum inainte.



Deja s-a imprietenit cu colegul sau de generatie, proaspat intors de la revizie.

P.S.: Vanzatorule, sper ca nu te superi ca am folosit cateva din pozele tale.
-
watchhunter
- Mesaje: 72
- Membru din: 06 Sep 2016, 23:15
Re: Ultima achizitie
Frumos, intr-o stare foarte buna, si eu imi doresc unul, Gerald Genta l-a desenat frumos, as fi curios sa stiu istoria celui avut de Ceausescu, posibil sa fi fost primit cadou..
Re: Ultima achizitie
Mircea - superb Connie-ul! Felicitari!
Alex, ne spui ce-i cu acel stop-watch? Destinatia?
Ce mecanism are? Merci!
Alex, ne spui ce-i cu acel stop-watch? Destinatia?
Ce mecanism are? Merci!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: Ultima achizitie
Achraf scrie:Mircea - superb Connie-ul! Felicitari!
Va multumesc.watchhunter scrie:Frumos, intr-o stare foarte buna, si eu imi doresc unul, Gerald Genta l-a desenat frumos, as fi curios sa stiu istoria celui avut de Ceausescu, posibil sa fi fost primit cadou..
Pentru mine modelul asta de Omega e unul dintre cele mai misto ceasuri facute de ei. E din epoca in care Omega si Rolex erau cel putin la egalitate.
-
watchhunter
- Mesaje: 72
- Membru din: 06 Sep 2016, 23:15
Re: Ultima achizitie
Si pentru mine la fel, il vad ca un ceas simbol, nu il vad mai prejos ca un Rolex Datejust, ambele au un design etern.
Re: Ultima achizitie
Urmeaza sa primesc si eu unul. De-abia astept sa ajungaMircea scrie:Achraf scrie:Mircea - superb Connie-ul! Felicitari!
Va multumesc.watchhunter scrie:Frumos, intr-o stare foarte buna, si eu imi doresc unul, Gerald Genta l-a desenat frumos, as fi curios sa stiu istoria celui avut de Ceausescu, posibil sa fi fost primit cadou..
Pentru mine modelul asta de Omega e unul dintre cele mai misto ceasuri facute de ei. E din epoca in care Omega si Rolex erau cel putin la egalitate.
-
hordeagabriel
- Mesaje: 25
- Membru din: 29 Dec 2016, 20:27
Re: Ultima achizitie
Gabriel, frumos Memosail!
Pun si eu una din ultimele achizitii:

Pun si eu una din ultimele achizitii:

-
hordeagabriel
- Mesaje: 25
- Membru din: 29 Dec 2016, 20:27
Re: Ultima achizitie
Superb!!!CristiT scrie:Gabriel, frumos Memosail!
Pun si eu una din ultimele achizitii:
-
hordeagabriel
- Mesaje: 25
- Membru din: 29 Dec 2016, 20:27
Re: Ultima achizitie
Primul meu Omega. Păcat ca nu e bărbătesc...




Re: Ultima achizitie
Tot un Omega.Bumper.


O duminica placuta tuturor.


O duminica placuta tuturor.
-
impala2328
- Mesaje: 2349
- Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
- Localitate: Sibiu Transilvania





