Ceasornicar.ro 2018

Pareri despre pagina web: http://www.ceasornicar.ro
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

Si iata ca trebuie sa incepem pregatirile pentru o noua intalnire Ceasornicar.ro. :D
O intalnire cu oarece "greutate",sau insemnatate, pentru mine cel putin,dar cred ca si pentru multi din membri Forumului: Cea de-a 10-a intalnire Ceasornicar.ro! :o :o

10 ani de organizari,de pregatiri,de emotii si intalniri! Frumos! :) :) :)

Haideti sa vedem unde putem organiza aceasta intalnire in jurul Sibiului sau Brasovului.Va rog sa veniti cu idei,o locatie unde sa putem gazdui acest eveniment,cu suficiente camere si sala adecvata.

Totodata as dori ca unul din colegii de pe Forum sa se ocupe de problema Calendarului 2018,pana la nivelul de a avea pozele necesare.De tiparit le tiparesc eu.

Astept cu nerabdare propunerile voastre! :wink:

pana atunci haideti sa ne aducem aminte...

2017
Imagine

2016
Imagine[/url]

2015
Imagine

2014
Imagine

2013
Imagine

2012
Imagine

2011
Imagine
Imagine

2010
Imagine

2009
Imagine
Imagine

2008
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

Ca perioada propun intervalul 2-4 martie 2018.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
mnm
Mesaje: 1565
Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Localitate: Bucuresti

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de mnm »

Claudiu scrie:Ca perioada propun intervalul 2-4 martie 2018.
Este un interval OK....nu pot confirma inca.
Homo suus fortuna faber est.
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Achraf »

Salutare!

Perioada este deja clasica, consacrata, asa ca nimeni dintre cei care isi doresc sa vina sa nu fie / fi fost luat prin surprindere.

Eu sper sa vin cu familia, dar in locul lui Kenny o sa vina Alvin!

O sa vin cu o propunere de locatie, in jurul Sibiului, zilele urmatoare.

Abia astept sa ne revedem!

Salutari de la Amerigo Vespucci!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
catalin.v
Mesaje: 3107
Membru din: 02 Ian 2008, 17:51

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de catalin.v »

Nu este in zona Brasovului, este in judetul Alba. Din aceasta privinta nu se incadreaza, ar fi mai departe pentru cei din Moldova si din sud-estul tarii.
Am fost la aceasta pensiune de 2X, as vrea sa spun ca nu am nici-un interes in a recomanda Pensiunea Steaua Ariesului - dar nu pot...
Am avut placerea sa fiu aici in acest an si anul trecut, la invitatia unei persoane dragi care are o buna relatie cu amfitrionii. Nu pot detalia asupra spatiilor de cazare pentru ca vizita mea s-a limitat la ''sederea la masa''.
Pentru cei care nu sunt definiti de spiritul gurmand, impresiile mele nu sunt de-ajuns sau relevante, dar va pot spune cu mana pe inima si pe constiinta ca mancarea de aici este de departe cea mai buna care mi-a fost dat sa o mananc.
Dupa cum mi-am exprimat si in alte dati profilul, sunt un gurmand si bun cititor de retete si obiceiuri gastronomice. Stiam-citisem de mult despre balmos, inclusiv de la regretatul Radu Anton Roman... aici am mancat anul trecut prima data in viata blamos, o bunatate gastonomica cu nume simplu, dar pe care personal am gasit-o chivernisita si rafinata. Nu balmosul din retete, de la emisiuni TV sau altele, ci balmos facut ''ca la mama acasa'' in OSIM-ul Albacului - Tara Motilor. Tot anul trecut am avut de ales intre 3 feluri de ciorba (vacuta, de burta si bureti? - parca). Ca un haplea ce sunt, am ales... sa mananc din toate...
Anul acesta a fost altfel, nu ciorbele m-au ispitit ci platoul bogat cu mai multe feluri de fripturi. Si pentru ca D-na Viorica (patroana? - nu, nu asta-i cuvantul, felul ei extrem de simplu si primitor nu te lasa sa-i pui ''blazonul'' asta, mai degraba ''gazda'') a facut imprudenta sa ne intrebe ce vrem la desert, am ales clatite. Extraordinare, cu umplutura pe alese, cu ciocolata, cu gem/dulceata (dar nu de SRL ci dulceata facuta de dumneaei). Nu le-avea facute dar mintenas au fost gata.
Asadar, nu pot spune ca sunt in-afara vreunui interes in aceasta recomandare... dar cu siguranta cred ca acest loc este extraordinar atat ca locatie capacitiva (sala de mese este maaare, sa invarti hora nuntii acolo) iar din ce vad si pe alte link-uri ca dispune de sala de conferinte, sauna si multe altele. Copii sunt ferm convins ca nu se vor plictisi, cu o zi inainte de a ajunge in acest an plecase de la dumneaei o tabara organizata de copii. Pensiunea se afla la marginea drumului, parcare larga si cam toate cele trebuitoare.
Ca repere turistice, pot recomanda o superba manastire din zona, aflata la doar 3 km: Manastirea Sf. Ilie din Albac. Peisajul este absolut superb, vegetatie si aer curat...
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"
Avatar utilizator
Tibaldi
Mesaje: 936
Membru din: 06 Apr 2010, 15:52
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Tibaldi »

Achraf scrie:Salutare!

Perioada este deja clasica, consacrata, asa ca nimeni dintre cei care isi doresc sa vina sa nu fie / fi fost luat prin surprindere.

Abia astept sa ne revedem!
De acord total si integral cu cele spuse. :)
Lume multa...oameni putini.
Candva puteam sa zbor.Nu pot dovedi,dar imi aduc aminte.
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

Ok.Sugestii de locatie??

Sa inteleg ca nu ma ajuta nimeni cu calendarul??
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
dragos.d
Mesaje: 283
Membru din: 24 Noi 2013, 15:08
Localitate: Bucuresti

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de dragos.d »

Ma ocup eu. Fac acum un Thread pentru submisii.
Avatar utilizator
dragos.d
Mesaje: 283
Membru din: 24 Noi 2013, 15:08
Localitate: Bucuresti

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de dragos.d »

Avem si topic. Am adaugat cateva reguli noi pe care sa le dezbatem in caz ca nu va plac.

http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... 74#p264274
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

Multumesc Jacq! :wink:
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

Locatii?
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
dbonddental
Mesaje: 1558
Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Localitate: Ro

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de dbonddental »

La Fundata ( Rucar Bran) sunt conditii excelente...Google it!
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de calin gabi »

De luat in vizor complexul de la Cheile Gradistei. E loc pentru toata lumea, curat frumos, de calitate.

https://www.booking.com/hotel/ro/cheile ... ei.ro.html
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

O locatie care trebuie luata in calcul serios.

https://www.fantanitahaiducului.ro/

dar pana stabilim exact locatia,am sa dau drumul la inscrieri.
perioada in care va avea loc intalnirea Ceasornicar.ro este 2-4 martie 2018.


data limita a inscrierilor este 01.Februarie 2018.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ceasornicar.ro 2018

Mesaj de Claudiu »

1-Claudiu 3 pers.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Scrie răspuns