proiect Cronicar | 00/10

Ceasuri Romanesti si pentru Romania
Alfie
Mesaje: 4459
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Localitate: Balanesti,capital

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de Alfie »

Trist,foarte trist...vor fi din pacate doar 10
Este totusi o editie limitata.
Ceasul este absolut superb,si este o imagine in care sta alaturi de Stowa ,nu este cu nimic mai prejos.
Felicitari Montana
monocord
Mesaje: 239
Membru din: 19 Apr 2009, 13:22
Localitate: CLUJ NAPOCA
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de monocord »

Foarte frumos.O suma finala se stie?Pt. ce-i ce vor ceasul?
Se poate afla ce mecanism are?Spre rusinea mea nu stiu .
TERRA !! ENTITATE VIE. SALVATI-O
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de Achraf »

Asta va fi un altfel de "10 pentru Romania!"

Din cate am inteles (si vazut) de la Catalin, este echipat cu ETA 2824. Sper sa nu gresesc.
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Alfie
Mesaje: 4459
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Localitate: Balanesti,capital

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de Alfie »

Este Eta 2824 si e asa cum trebuie.
Nu am avut din pacate rabdare si fara sa cer permisunea lui Bograd(sper sa ma inteleaga) folosesc o imagine TARE(repet credit 100% Bograd).
Cronicar alaturi de Stowa,cu siguranta fara pic de rusine ..... :D
De acum il veti recunoaste(sper :twisted: ) si probabil imi veti da dreptate.
Felicitari Montana
Imagine
Avatar utilizator
bograd
Mesaje: 1734
Membru din: 14 Apr 2008, 14:35
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de bograd »

Multumesc Lucian, dar n-am facut eu poza respectiva :D
Poate priam, zaytsuca sua galaxy
Avatar utilizator
mnm
Mesaje: 1565
Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Localitate: Bucuresti

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de mnm »

bbcbbc scrie:Felicitari Catalin.Excelenta realizare.Un pic dezamagit ca vor fi doar 10 si un pic invidios pe cei 10 care il vor avea,dar iti respectam optiunile si iti admiram munca si perseverenta.Inca o data felicitari!
Idem si eu....
PS: Catalin a facut si calendarele (exceptionale !) ....tot in editie limitata ... de 50 ex.
Homo suus fortuna faber est.
montana
Mesaje: 1712
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de montana »

Multumesc mult pentru toate cuvintele voastre!
Voi da detalii despre ceas (asa este; are ETA 2824) in zilele urmatoare inclusiv ceva elemente de cost al acestuia.
Nu se pune problema in a vinde asa ceva; nu sunt pregatit pentru o astfel de etapa!
Daca in afara acestor 10/10 (lista inchisa) va mai exista un alt proiect voi decide in aprilie.
Multumesc inca odata; aprecierile si comentariile voastre conteaza!

Important: agendele si calendarele (LE) au fost facute de Claudiu (ajutat si de Edi pentru partea de calendare) cu un important efort.
Eu n-am avut nici un merit ci doar bucuria de a primi si eu un set! Multumim!
Avatar utilizator
mnm
Mesaje: 1565
Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Localitate: Bucuresti

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de mnm »

montana scrie:Multumesc mult pentru toate cuvintele voastre!
Voi da detalii despre ceas (asa este; are ETA 2824) in zilele urmatoare inclusiv ceva elemente de cost al acestuia.
Nu se pune problema in a vinde asa ceva; nu sunt pregatit pentru o astfel de etapa!
Daca in afara acestor 10/10 (lista inchisa) va mai exista un alt proiect voi decide in aprilie.
Multumesc inca odata; aprecierile si comentariile voastre conteaza!

Important: agendele si calendarele (LE) au fost facute de Claudiu (ajutat si de Edi pentru partea de calendare) cu un important efort.
Eu n-am avut nici un merit ci doar bucuria de a primi si eu un set! Multumim!
Citez din Rica Venturiano : "Scuzatzi, pardon , bonsoir !"
Ref. Calendare LE......Mea culpa.... a fost prea frumos si scurt !
Milioane de scuze lui iEdi si lui Claudiu !
Homo suus fortuna faber est.
monocord
Mesaje: 239
Membru din: 19 Apr 2009, 13:22
Localitate: CLUJ NAPOCA
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de monocord »

Ma tenteaza si pe mine un CRONICAR.Binenteles daca o sa mai fie disponibil cindva,cumva......
E de nota 10 pt.alti 10.
FELICITARI !! Si la mai multe .
TERRA !! ENTITATE VIE. SALVATI-O
Avatar utilizator
User
Membru Special
Mesaje: 1722
Membru din: 01 Apr 2008, 13:15
Localitate: Iasi
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de User »

In primul rand tin si eu sa te felicit Catalin pentru aceasta realizare.

Iar referitor la citatul de mai jos eu cred ca acesta este doar inceputul.
montana scrie: Daca in afara acestor 10/10 (lista inchisa) va mai exista un alt proiect voi decide in aprilie.
Imagine
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de calin gabi »

Vrem si noi!,vrem si noi! mai aproba o serie si faci inscrieri ca pe vremurile noastre anii 80' cind luam t.v color si Dacia si ce mult ne mai bucuram mai tineti minte?
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
montana
Mesaje: 1712
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de montana »

A fost finalizata si partea de proiectare a electrozilor cu care se va face inscriptionarea capacului.
Sper ca weekendul viitor sa va pot prezenta si primele capace inscriptionate!
- - - - - - - - -
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de ate14 »

Superb! Arata extrem de bine, totul!
Sincere felicitari si marturisesc ca sunt gelos pe cei ce il vor purta !
Poate reusiti o fotografie cu cele 10 incheieturi pe care vor sta, cred ca ar fi interesant!
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
Avatar utilizator
mnm
Mesaje: 1565
Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Localitate: Bucuresti

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de mnm »

Catalinee...ne-ai lasat ca la fotograf....(cu ochii-n soare si cu gura cascata !)
Felicitari ....!
Homo suus fortuna faber est.
Avatar utilizator
catralin
Mesaje: 454
Membru din: 08 Dec 2008, 17:02
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: proiect Cronicar | 00/10

Mesaj de catralin »

superb. inca o data, superb. ca sa ma aliniez si eu altora... vreu si eu unul...
Încuiat