Buna ziua. fiind un obisnuit al oserului de vechituri, am dat peste aceste ceasuri foarte interesante, impulsiv fiind le-am achizitionat la pretul de 280ron. nefiind un cunoscator al ceasurilor vintage orice parere/informatie e bine venita. negative sau pozitive. multumesc si o zi buna sa aveti.
Nici eu nu sunt un foarte bun cunoscator, dar ca impatimit de Atlantic nu am putut sa nu-l remarc.
Si Poljotul acela fara data imi place cum arata.
Totusi presupun ca va trebui sa mai investiti in ele daca doriti sa aveti niste ceasuri care sa functioneze cat de cat bine (curatat, reglat si poate la unele schimbat cadranul si/sau sticla noua).
Depinde ce va doriti.
280 lei este intradevar pretul lor de bazar
daca vreti sa le faceti functionale si sa le purtati mai investiti cel putin 280 lei
daca va ganditi sa le vindeti pe profit va trebuie ceva abilitati de comerciant si bafta
Nici eu nu sunt un foarte bun cunoscator, dar ca impatimit de Atlantic nu am putut sa nu-l remarc.
Si Poljotul acela fara data imi place cum arata.
Totusi presupun ca va trebui sa mai investiti in ele daca doriti sa aveti niste ceasuri care sa functioneze cat de cat bine (curatat, reglat si poate la unele schimbat cadranul si/sau sticla noua).
Depinde ce va doriti.
Adrian73 scrie:280 lei este intradevar pretul lor de bazar
daca vreti sa le faceti functionale si sa le purtati mai investiti cel putin 280 lei
daca va ganditi sa le vindeti pe profit va trebuie ceva abilitati de comerciant si bafta
impulsiv fiind cumpar cam tot ce imi sare in ochi. le pastrez o vreme dupa care le vand. si tot asa