identificare ceas

Aici vor fi postate toate cererile de identificare. Nu se fac evaluari.
Scrie răspuns
zmit11
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mai 2014, 21:26

identificare ceas

Mesaj de zmit11 »

e un ceas adus din italia nu stiu ce hram poarta . si problema e ca "sta" chiar si atunci cand e la mana help plsImagine
milibili
Mesaje: 27
Membru din: 11 Noi 2012, 21:14

Re: identificare ceas

Mesaj de milibili »

Bună ziua, dacă a-ți pune și o poza cu spatele ceasului ar fi foarte bine. Dacă se poate și una cu capacul spate scos. Logo-ul de pe ceas, cel din dreptul ore 12, pare a fi cel al diviziei de parașutiști. Împreună cu acel logo și inscripția incursore, ne duce la divizia de parașutiști a armatei italiene(ww2). Sper ca nu am greșit cu nimic. Va mulțumesc mult, o zi bună.
marian_sro
Mesaje: 928
Membru din: 03 Iul 2012, 10:03

Re: identificare ceas

Mesaj de marian_sro »

ceasul banui ca se numeste north eagles.
firma italiana care face ceasuri "militare" pt civili. sau chiar pt militari?
folosesc mecanisme miyota in general
decebalnicu
Mesaje: 356
Membru din: 20 Aug 2008, 21:37

Re: identificare ceas

Mesaj de decebalnicu »

Posibil sa fie quartz si trebuie schimbata bateria,pana nu il deschideti nu se poate pronunta nimeni
zmit11
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mai 2014, 21:26

Re: identificare ceas

Mesaj de zmit11 »

multumesc pentru lamurire aceasta este poza de pe spate dar nu stiu cum sa il deschid ma puteti ajuta?Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: identificare ceas

Mesaj de Zar »

Are capac cu filet. Se deschide cu o cheie speciala in 2-3 puncte. Apeleaza la un ceasornicar.
AR1070-56E
zmit11
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mai 2014, 21:26

Re: identificare ceas

Mesaj de zmit11 »

ok multumesc dar de ce "sta" si cam cat ar fi recomandat sa platesc pentru el ?multumesc
Alexvintage
Mesaje: 5813
Membru din: 17 Iun 2009, 12:37

Re: identificare ceas

Mesaj de Alexvintage »

Aveti un simt al umorului remarcabil. Nici nu se stie ce mecanism contine si vreti sa si aflati "de ce sta".
Daca sunteti atat de grabit apelati la "mama omida" sau la urmasele ei.
Avatar utilizator
AC NineFingers
Moderator
Mesaje: 1607
Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Localitate: Radauti
Contact:

Re: identificare ceas

Mesaj de AC NineFingers »

Stiu de ce sta .... E stricat :))
Scrie răspuns