Marime Vostok Expedition
Marime Vostok Expedition
Salutare
Am o oferta pentru un vostok expedition automatic ( mecanism japonez 32 rubine ) la 550 lei merita?
Problema mea este ca am o incheietura cu o circumferinta de 19 cm iar diametrul cadranului este de 47 mm iar grosimea carcasei este de 17.5 mm. Oare nu va "nesimtit" de butucanos la mana...este un ceas sport nu ma deranjeaza sa fie mai mare, sper doar sa nu fie prea mult.
Astept un sfat...multumesc anticipat.
Am o oferta pentru un vostok expedition automatic ( mecanism japonez 32 rubine ) la 550 lei merita?
Problema mea este ca am o incheietura cu o circumferinta de 19 cm iar diametrul cadranului este de 47 mm iar grosimea carcasei este de 17.5 mm. Oare nu va "nesimtit" de butucanos la mana...este un ceas sport nu ma deranjeaza sa fie mai mare, sper doar sa nu fie prea mult.
Astept un sfat...multumesc anticipat.
Re: Marime Vostok Expedition
Parerea mea ca nu. De ce as cumpara un ceas lituaniano-japonez denumit Est?
Eu unul as opta fie pentru un ceas japonez, fie pentru un ceas rusesc.
Eu unul as opta fie pentru un ceas japonez, fie pentru un ceas rusesc.
Re: Marime Vostok Expedition
Inteleg.... dar lamureste-ma la partea cu marimea.
Re: Marime Vostok Expedition
2432 Vostok Rusia - mecanismul...
Si totusi...partea cu dimensiunile nimeni nu ma lamureste...
Si totusi...partea cu dimensiunile nimeni nu ma lamureste...
Re: Marime Vostok Expedition
Incearca cu un dop/capac de la un pet de 5l si iti faci o idee.bullt16 scrie:2432 Vostok Rusia - mecanismul...
Si totusi...partea cu dimensiunile nimeni nu ma lamureste...
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
Re: Marime Vostok Expedition
Pare okey...la prima vedere cum ai spus tu...
Dar pentru o incheietura cu circumferinta de 19 cm ce ceas cu diametru maxim da bine? Exista vreo regula ca la manerele de la rachetele de tenis
)?
Dar pentru o incheietura cu circumferinta de 19 cm ce ceas cu diametru maxim da bine? Exista vreo regula ca la manerele de la rachetele de tenis
Re: Marime Vostok Expedition
Nu. Fiecare poarta ce ii place.
La rachetele de tenis dimensiunea manerului e o necesitate.
Nu se pot compara.
Unii poarta si Vodolaz de 72 mm diametru. Oare trebuie sa le cerem sa poarte si costumul aferent?

Ce vreau sa va spu este ca totul consta in gust si moda.
La rachetele de tenis dimensiunea manerului e o necesitate.
Nu se pot compara.
Unii poarta si Vodolaz de 72 mm diametru. Oare trebuie sa le cerem sa poarte si costumul aferent?

Ce vreau sa va spu este ca totul consta in gust si moda.
Re: Marime Vostok Expedition
Iar moda in materie de ceasuri in ultimul timp zice "bigger is better".
Nu ca personal as fi de acord cu asta, dar asta e.
Nu ca personal as fi de acord cu asta, dar asta e.
-
Alexvintage
- Mesaje: 5813
- Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Re: Marime Vostok Expedition
Moda trece, ceasurile raman.
Re: Marime Vostok Expedition
Descrierea cesului a fost gresita are diametrul de 43 mm
Arata excelent la mana pentru un ceas sport...
In schimb vreau sa schimb cureaua...de la ora10 daca o achizitionez ei o schimba contracost sau gratis?
Arata excelent la mana pentru un ceas sport...
In schimb vreau sa schimb cureaua...de la ora10 daca o achizitionez ei o schimba contracost sau gratis?

