Mă tot bate gândul să cumpăr un Zenith cu mecanism El Primero. Cum nu aș da foarte multi bani, nu am găsit decât modelele de mai jos. Care vi se pare că arată mai bine?
Există și dihăniile astea, dar mai degrabă aș da bani ca să nu le port, mi se par urâte:
Ar mai fi și varianta Ebel, care mi se pare cea mai atractivă, mai puțin marca.
Personal as alege pe primul. Dar important este ce îți place ție. Eventual caută Rainbow - cel mai frumos ZEP (după gustul meu). Cel cu cadran albastru și two-tone e favoritul meu.
Daca te uiti la El Primero te poti uita si la Movado Datron......de pe vremea grupului Movado-Zenith
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)