Orient 60th anniversary

Sfaturi, intrebari, cu privire la viitoarele achizitii orologere.
Scrie răspuns
Notka
Mesaje: 48
Membru din: 04 Ian 2011, 16:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Notka »

Pentru cei pe care nu il lasa inima/punga sa ia un Orient 60th Anniversary, ar putea lua in considerare si urmatorul model: http://www.orientalwatchsite.com/orient ... tic-watch/ care seamana destul de bine cu varianta aniversara.
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Imi cer scuze dar seamana cu Orient 60th cum seamana un Fossil cu un Rolex.
Intradevar au amandoua carcasa rotunda.
Notka
Mesaje: 48
Membru din: 04 Ian 2011, 16:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Notka »

Alexandrion scrie:Imi cer scuze dar seamana cu Orient 60th cum seamana un Fossil cu un Rolex.
Intradevar au amandoua carcasa rotunda.
Ma rog ...., iti convine, nu iti convine, parerea mea e ca seamana, asa cum foarte multe ceasuri, seamana de exemplu cu Rolex Submariner si nu ma refer aici la fake-uri ci la marci renumite cum ar fi de exemplu Orient cu modelul sau Mako.
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Acolo da, este adevarat ca multe marci au profitat de design-ul respectiv (care personal nu imi place) pentru a vinde si ei mai mult.
Nu se poate aplica insa si la cele doua Orienturi. Exista cateva modele de Orient care seamana cu 60th dar sunt la preturi foarte mari si fac parte din gama Royal Star.

Cat despre parere, este a dumneavoastra, si nu conteaza daca imi convine sau nu, de aceea suntem aici sa deschidem polemici care sa dezvolte subiecte frumoase. :)

Cu stima,
Notka
Mesaje: 48
Membru din: 04 Ian 2011, 16:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Notka »

Alexandrion scrie:Cat despre parere, este a dumneavoastra, si nu conteaza daca imi convine sau nu, de aceea suntem aici sa deschidem polemici care sa dezvolte subiecte frumoase. :)
Tinand cont ca "totul e relativ ...", asemanarea poate fi mai mica sau mai mare ... :D
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Touche !!! :)
imsatist
Mesaje: 35
Membru din: 05 Ian 2011, 16:03
Localitate: Ramnicu-Valcea
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de imsatist »

de unde se poate cumpara ceasul aniversar in romania???
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Aveti PM.
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de ate14 »

Sa inteleg ca nu ai rezistat tentatiei si ai luat pana la urma si un Gold ? :)
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Ceva de genul :) cu mentiunea ca SS - ul are un alt proprietar fericit. Am ramas insa uimit de cum arata si gold-ul. Cu foarte multa clasa.
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Achraf »

Poate ca locul lui era in topicul ceasurilor cu (mult prea) multe rubine nefunctionale, dar l-am postat aici:

ORIENT Grand Prix 100 Jewels
http://cgi.ebay.com/1960s-ORIENT-Grand- ... 2a0d319fea

Foarte interesant micro-regulatorul de tip Triostat, asemenator cu Incastar-ul dezvoltat de Borel.
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Bine ca nu au facut spatele transparent. Totusi nu inteleg daca nu au facut spatele transparent de ce atatea rubine ? Un ceas nejustificat :D . Pacat, avea potential.
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Informativ : O varianta JP-only in cadrul gamei Orient Star. :wink:

Imagine
AR1070-56E
sicone
Mesaje: 410
Membru din: 15 Apr 2010, 19:10

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de sicone »

Achraf scrie:Poate ca locul lui era in topicul ceasurilor cu (mult prea) multe rubine nefunctionale, dar l-am postat aici:

ORIENT Grand Prix 100 Jewels
http://cgi.ebay.com/1960s-ORIENT-Grand- ... 2a0d319fea

Foarte interesant micro-regulatorul de tip Triostat, asemenator cu Incastar-ul dezvoltat de Borel.
ce sa caute aniversarul linga ala cu 10000000 de rubine?
Scrie răspuns