Am inceput sa colectionez!

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Cadranul este rescris,in realitate arata mai bine decat in poze,si sant foarte multumit.
Rescrierea nu a fost facuta in Romania
Este unul din ceasurile la care am renuntat,pt a putea face alte achizitii.
tudsilver
Mesaje: 30
Membru din: 12 Mai 2012, 13:01
Localitate: SUCEAVA

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de tudsilver »

..Oricum..toate ceasurile sunt frumoase..fiecare in felul lor..ca si femeile..:)
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

O achizitie de care sant foarte multumit.
Pozele mele nu reflecta nici pe departe frumusetea ceasului:

Imagine

Imagine

Imagine

O seara buna tuturor.
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de calin gabi »

Felicitari ! Este impecabil,asa frumusete de ceasuri am mai vazut la Impala .
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Una dintre ultimele achizitii:dupa putina cosmetizare arata foarte bine.Functionare f.buna.

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de calin gabi »

Felicitari Dorine ! Amice cumperi numai piese frumoase ,merita ca este deosebit.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Multumesc.Eu nu am mai auzit de marca asta,dar are un mecanism frumos AS,si arata tare bine.
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de calin gabi »

Adrian Achraf are cateva piese aceasta marca daca nu ma insel .Au facut ceasuri de calitate.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
basty
Mesaje: 404
Membru din: 15 Dec 2011, 22:41
Localitate: Bistriţa

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de basty »

dorin69 ești foarte modest când spui că la asemenea piese nu poți să-i spui colecție. Eu remarc că ai o mare și rafinată colecție. Să te bucuri de ea.
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Multumesc.Incet,incet,incerc sa devin mai selectiv.
Oricum,pe langa ce aveti d-voastra,eu sant pui Inca.
Stima.Dorin.
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Cred ca le-am mai prezentat.Dar acum,cu geamuri noi,originale,parca sant mai aproape de vremurile lor.

Longines Flagship Ultrachron,cal.431:

Imagine

Imagine

Imagine

Omega,cal.600

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

O seara buna tuturor.
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de adl »

Frumoasa colectie, felicitari!
dorin 69
Mesaje: 970
Membru din: 13 Oct 2012, 20:24
Localitate: Bistrita

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de dorin 69 »

Multumesc.
Avatar utilizator
CristiT
Mesaje: 1066
Membru din: 30 Oct 2012, 23:08
Localitate: Bucuresti

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de CristiT »

Frumoase ceasuri, Dorin.
Longines-ul ce diametru are?
Avatar utilizator
bonheur
Mesaje: 1972
Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Localitate: Bucuresti

Re: Am inceput sa colectionez!

Mesaj de bonheur »

Foarte frumoase achizitiile! Sa le porti sanatos!
Scrie răspuns