Multumesc mult!
Din pacate nici mecanismul, nici carcasa nu sunt marcate intr-un fel. Am identificat pe internet ceasuri asemanatoare (Acelasi mecanism nemarcat, in carcase de argint sau de aur de 10K), prezentate ca ceasuri militare. Din pacate mai multe nu stiu

.
Claudiu l-a avut la revizie, am inteles de la el ca era intr-o stare destul de proasta. poate ne spune el mai multe in acest sens!