Mecanism

Discutii intre pasionati.
impala2328
Mesaje: 2349
Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
Localitate: Sibiu Transilvania

Re: Mecanism

Mesaj de impala2328 »

filmutele profi :shock:
felicitari pentru efortul depus !
Imagine
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

multumesc.....
le-am postat pentru a vedea uzura
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Alexvintage
Mesaje: 5813
Membru din: 17 Iun 2009, 12:37

Re: Mecanism

Mesaj de Alexvintage »

Bravo! Excelente filmari.
Poate o sa-l ajute si pe Saphire sa inteleaga "Ce e uzura si ce vrea ea". :wink:
Avatar utilizator
saphire
Mesaje: 1360
Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Mecanism

Mesaj de saphire »

Alex Clej scrie:Bravo! Excelente filmari.
Poate o sa-l ajute si pe Saphire sa inteleaga "Ce e uzura si ce vrea ea". :wink:
Poate pe Saphire nu-l intereseaza!
Imagine
Alfie
Mesaje: 4459
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Localitate: Balanesti,capital

Re: Mecanism

Mesaj de Alfie »

Felicitari
Se poate sa ne spui cum ai reusit?
...pacat ca pe Saphire nu-l intereseaza
este unul dintre putinele "chestii" interesante de aici in marea de evaluari si alte tampenii generate de speculantii "wannabe"
bobo250969
Mesaje: 10
Membru din: 01 Feb 2011, 21:55

Re: Mecanism

Mesaj de bobo250969 »

SUPER filmare!!!
RudolfF
Mesaje: 281
Membru din: 22 Iun 2010, 11:46
Localitate: Urziceni - Bucuresti & retur
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de RudolfF »

Nice bravo. Cu ce aparat foto sunt facute ?

Eu mai mult de atat nu pot cu un canon de 8Mp, dar compensez cand folosesc microscopul. Acolo se vad uzurile foarte bine, in special la balans.
Imagine
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Cu un microscop (cumparat din Ungaria de la Lidl)si are un ocular care se poate conecta la calculator,un fel de camera web.Poti sa filmezi si sa faci poze..... :wink:
O sa incerc si cu un 2824...
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
emilmaga
Mesaje: 500
Membru din: 05 Feb 2011, 21:22
Localitate: Fagaras & Ploiesti
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de emilmaga »

otvos-bruno scrie:Cu un microscop (cumparat din Ungaria de la Lidl)si are un ocular care se poate conecta la calculator,un fel de camera web.Poti sa filmezi si sa faci poze..... :wink:
O sa incerc si cu un 2824...
Ceva de genul acestea?
http://www.celestron.com/science_educat ... scope.html
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

Am lasat un mesaj in legatura cu microscopul,dar vad ca a disparut...
E un Bresser Biolux Al

http://www.365astronomy.com/bresser-bio ... -1731.html
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
RudolfF
Mesaje: 281
Membru din: 22 Iun 2010, 11:46
Localitate: Urziceni - Bucuresti & retur
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de RudolfF »

Multumesc
Este o diferenta intre bresser de proveninta germana si celestron made in china.
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de otvos-bruno »

https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Mecanism

Mesaj de Claudiu »

De unde se poate achizitiona?
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Scrie răspuns