Avand in vedere ca am prins un fel de virus cu ceasurile de mana si am tot urmarit acest forum, vin si eu cu anumite cereri de indentificare dar si probleme ce ar avea anumite ceasuri pe care le detin..
1. Am un ceas Seiko 5 si as dori o indentificare el.. precizez ca este automat iar o poza pentru mecanism nu am avut cum sa ii fac , asta din cazua ca nu stiu sa il desfac..sau mai bine zis nu am cheita aceea pentru a il desface..
2. geamul de la el este crapat si as dori sa stiu daca il pot schimba si cam cat ma duce investitia.... am observat ca pe geam este gravat Seiko 5..



Va multumesc

