Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Clipper »

AW7010-54L
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Achraf »

Clipper scrie:AW7010-54L
De ce e nevoie de Power Reserve la un Eco-Drive?

Si ca sa raspund si eu in acelasi ton ca si Clipper :) :

807.L.10
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de gherghin nicolae »

3135
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Clipper »

Achraf scrie:
Clipper scrie:AW7010-54L
De ce e nevoie de Power Reserve la un Eco-Drive?

Si ca sa raspund si eu in acelasi ton ca si Clipper :) :

807.L.10
Nu stiu ce sa zic, daca e de forma, sa zicem ca e okay, daca nu e de forma, poate ca nu tine acumulatorul suficient de mult, iar asta e nasol. Eu la Seiko Astron, de cand il am, l-am tinut saptamani intregi in birou, fara lumina si nu am vazut niciodata sa se urneasca un vreun fel rezerva de putere. Daca acest eco drive nu intra "in hibernare", poate ca e rost sa vezi si power reserve sa se modifice.

edit: eu am raspuns in locul lui Zar, ca stiam si eu ceasul :)
marian_sro
Mesaje: 928
Membru din: 03 Iul 2012, 10:03

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de marian_sro »

Sub
cataradoi
Mesaje: 1016
Membru din: 08 Mar 2013, 23:38

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de cataradoi »

Eu am modelul de Bressel clasic, pe negru, cu 6497.
Nu exista replici de Jeanrichard. Site-ul prezentat de tine importa de pe alte portaluri anunturi de vanzare si pune preturi la plezneala.
ares_gabriel
Mesaje: 98
Membru din: 20 Dec 2015, 22:12
Localitate: Tecuci GL
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de ares_gabriel »

Seara buna tuturor! 8)
Preferatul meu:
Imagine
Homo sapiens non urinat in ventum. (saggezza popolare...)
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

Achraf scrie:
Clipper scrie:AW7010-54L
De ce e nevoie de Power Reserve la un Eco-Drive?

La fel ca la oricare alt mecanism cu PR - pt. a vedea tot timpul nivelul energiei.
AR1070-56E
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Zar »

D.p.m.d.v. este o functie foarte utila indiferent de tip mecanism.
AR1070-56E
Legionaru'
Mesaje: 171
Membru din: 07 Noi 2016, 22:37
Localitate: Craiova

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Legionaru' »

Imagine
Imagine
Imagine
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de adl »

foarte frumos Seiko, ce model este?
tgd
Mesaje: 580
Membru din: 19 Mai 2013, 00:11

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de tgd »

adl scrie:foarte frumos Seiko, ce model este?
Seiko Automatic Presage SARX017
Legionaru'
Mesaje: 171
Membru din: 07 Noi 2016, 22:37
Localitate: Craiova

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de Legionaru' »

Este SARX015.
tgd, SARX017 are varful secundarului rosu si curea de piele.
Ultima oară modificat 03 Ian 2017, 17:49 de către Legionaru', modificat 1 dată în total.
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de adl »

mulțumesc!
Avatar utilizator
alexceas
Mesaje: 202
Membru din: 29 Aug 2012, 18:17

Re: Pe ce ni s-a pus pata. :-)

Mesaj de alexceas »

pentru 2017
blancpain fifty fathoms si un 116610LN


Imagine

Imagine
"Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul."
Imagine- - - - - -Imagine
Scrie răspuns