Ultima achizitie

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
juvefan
Mesaje: 72
Membru din: 20 Feb 2017, 00:47

Re: Ultima achizitie

Mesaj de juvefan »

Imagine
Imagine
If You See Me Collapse, Pause My Garmin
Dragos M
Mesaje: 619
Membru din: 26 Noi 2013, 18:04
Localitate: Timisoara

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Dragos M »

Imagine
Imagine

Huawei Watch. Un smartwatch foarte bine lucrat, carcasa din otel, safir, un display foarte bun.
Il am de cateva ore, dar am ramas placut impresionat in comparatie cu primul meu smartwatch (Samsung Gear 2).
Incognito82
Mesaje: 346
Membru din: 01 Ian 2013, 20:50

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Incognito82 »

azi un Raketa pe baterie..ca nou

Imagine
hordeagabriel
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2016, 20:27

Re: Ultima achizitie

Mesaj de hordeagabriel »

Ultima achiziție, un Eberhard Navy Master din 1987, momentan la domnul Claudiu
pentru o revizie totala :)

Imagine
hordeagabriel
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2016, 20:27

Re: Ultima achizitie

Mesaj de hordeagabriel »

Si penultima achiziție, un Chronograph Seiko... Un model mai rar care
din păcate sau din fericire va pleca la un prieten colecționar din Canada.

Imagine
nicola56
Mesaje: 1341
Membru din: 22 Apr 2014, 14:09

Re: Ultima achizitie

Mesaj de nicola56 »

Imagine
Aiurel
Mesaje: 306
Membru din: 08 Iul 2016, 14:17
Localitate: Craiova

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Aiurel »

Vostok Amphibian Classic 160273

Imagine
Învață repede din greșelile altora, pentru ca nu ai timp sa le faci tu singur pe toate.
Avatar utilizator
CristiT
Mesaje: 1066
Membru din: 30 Oct 2012, 23:08
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de CristiT »

Imagine
dbonddental
Mesaje: 1558
Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Localitate: Ro

Re: Ultima achizitie

Mesaj de dbonddental »

CristiT scrie:Imagine
Perfect timing :D
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Achraf »

PricoMigdala scrie:Pachetul consta in : cutie exterioara, cutie, scrisoare, factura, manual utilizator, certificat cronometru, laveta si ceas.
Au o politica 60/60 ceea ce inseamna 60 de luni garantie mecanism si 60 de zile , timp in care poate fi returnat in caz ca nu place. Se poate schimba cu alt model +- diferenta sau se returneaza banii. In cazul returnarii pentru garantie, C.Ward restituie costul transportului.

Varianta prezentata aici este cea de 40mm, existand si una de 43mm. Diferentele intre cele doua variante sunt: 22mm latime la anse ptr 43mm versus 20mm pentru 40mm, capac spate prins in 6 suruburi la 43mm vs 4 suruburi la 40mm, safir mai bombat la 43mm care creeaza ceva distorsiuni cand e privit din anumite unghiuri.
Grosimea ceasului nu este pe plac tuturor, fiind destul de gros. 13.45mm pentru automatic, respectiv 12.2mm pentru varianta cu intoarcere manuala.

Pozele nu sunt reusite. Mecanismul , decorat slabut cum este prezentat mai pes tot, arata de fapt foarte bine in realitate. Suprafata este slefuita, de mana si masinarie, iar suruburile sunt slefuite lucios. Aici este detaliata alegerea producatorului in privinta aspectului estetic al mecanismului: https://www.christopherward.co.uk/sh21-finish.html

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ieri a ajuns si la mine Chr. Ward C9! Merci Pricomigdala pentru semnalare si recomandare! Am folosit postarea ta intrucat este excelenta prezentarea, eu nemaiavand prea multe de adaugat.

Este identic cu cel al lui Cozmin, doar ca al meu nu a venit pe bratara, ci pe curea.

Am optat si eu tot pentru varianta de 40 mm, avand incheietura subtire. La fel cum a semnalat si Cozmin, grosimea lui e un pic cam mare pentru gustul meu ... dar altfel ceasul este minunat!

Imagine

Imagine
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
PricoMigdala
Mesaje: 520
Membru din: 08 Dec 2013, 14:09
Localitate: Bucharest

Re: Ultima achizitie

Mesaj de PricoMigdala »

Felicitari! Sa il porti sanatos!
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Achraf »

PricoMigdala scrie:Felicitari! Sa il porti sanatos!
Merci mult!
Inca o mica nemultumire o am referitor la curea: ma asteptam sa fie mai moale. Nu este rigida, dar am multe alte curele care se aseaza mai bine pe mina. Asa ca o sa incerc sa ii asortez una mai prietenoasa la purtat.
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
PricoMigdala
Mesaje: 520
Membru din: 08 Dec 2013, 14:09
Localitate: Bucharest

Re: Ultima achizitie

Mesaj de PricoMigdala »

Eu am dat imediat cureaua jos. Pe langa faptul ca e rigida e si cam lunga pentru incheietura mea.
juvefan
Mesaje: 72
Membru din: 20 Feb 2017, 00:47

Re: Ultima achizitie

Mesaj de juvefan »

Imagine
Imagine
If You See Me Collapse, Pause My Garmin
nicola56
Mesaje: 1341
Membru din: 22 Apr 2014, 14:09

Re: Ultima achizitie

Mesaj de nicola56 »

Azi din targ.

Imagine
Imagine
Scrie răspuns