Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Ceasuri Japoneze - Japan Made
Avatar utilizator
catalin.v
Mesaje: 3107
Membru din: 02 Ian 2008, 17:51

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de catalin.v »

@ Valentin: :twisted: :twisted: :twisted: - :lol:
Imi retrag vorba, pardon dragii mei. Retractez cuvantul maimuta :oops: :twisted: :lol:
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"
sclifositu
Mesaje: 171
Membru din: 27 Dec 2011, 18:19

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de sclifositu »

Multumim de sfatul util dar, ma repet, daca nu citeai topicul printre randuri, ceea ce denota interesul tau pentru problema unui coleg forumist, ai fi vazut ca a trimis un mail catre oficiali. Restul discutiilor erau pur de dragul discutiei.
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de calin gabi »

Cataline, te sinti cumva dator la mine sau Valentin, mai bine ii spuneai lui Sclifositu ca firmele elvetiene care monteaza safir specifica asta pe capacul ceasului, dupa cate vad la piesele mele cu safir. Poate in China , Malayezia pe unde sunt facute japonezele de buget nu e obligatoriu.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
borsy
Mesaje: 405
Membru din: 03 Mar 2016, 23:26

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de borsy »

+1 Cătălin!

Poate în ritmul ăsta, cu astfel de postări, ajung și eu la 10k de posturi în 50 de ani! :lol:
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga
Avatar utilizator
catalin.v
Mesaje: 3107
Membru din: 02 Ian 2008, 17:51

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de catalin.v »

Calin dragule, Valentin prietene...iertaciune voua, am fost mai sugubat, dar nu am vrut a fi nesimtit (desi cre' ca mi-a reusit)...
Dar faza este ca am impresia ca nu sunt incurajate discutiile...chiar daca par puerile. E un forum cu oameni diferiti si implicit nivel de cunostinte diferit. Important este sa ne simtim bine unii cu altii, sa avem dezinvoltura comunicarii.
Nu am mintit in legatura cu forumul francez, uitati aici si eventual inregistrati-va: http://forumamontres.forumactif.com/forum
Tocmai am verificat afirmatia cu numarul de postari...mda...incep de pe la 55k sa coboare...hai mai, uitati-va acolo cate subforumuri sunt, cate topicuri despre Orient si muuulte altele. Aveti ce sa cititi si poate sa luati aminte ca oamenii aia se simt bine sa scrie despre ceasuri, vrute si nevrute....
Ma rog voua... nu puneti la suflet...mai ales matale, domn Calin :roll: .
Inregistrati-va pe forumul ala si invatati ce este diversitatea si toleranta!
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de calin gabi »

Vad ca te-ai englezit cam repede, (cum vorbea Raducioiu romaneste dupa 1 an de Italia) ce legatura are subiectul cu forumurile frantuzesti, ma simt bine aici pe Ceasornicar.in esenta e mult mai tehnic decat palavrageala de acolo, e forum de oratori, unde tu ai vocatie.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
sclifositu
Mesaje: 171
Membru din: 27 Dec 2011, 18:19

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de sclifositu »

calin gabi scrie:Cataline, te sinti cumva dator la mine sau Valentin, mai bine ii spuneai lui Sclifositu ca firmele elvetiene care monteaza safir specifica asta pe capacul ceasului, dupa cate vad la piesele mele cu safir. Poate in China , Malayezia pe unde sunt facute japonezele de buget nu e obligatoriu.
Ma bubuie uimirea! Voi citit inainte sa scrieti sau le stiti de dinainte? sunt tare curios! Exact asta am scris intr-un post anterior ca daca e safir, de obicei scrie pe capacul ceasului dar daca nu scrie, desi pe site-ul producatorului specifica ca ar fi, exista si alte metode de verificat. Fara a fi cu suparare dar ma indoiesc grav de gradul de inteligenta al unor persoane de pe aici care nu le pot numi decat troli. Si pe langa asta ti-am mai scris si acum cateva posturi cum te contrazici singur in explicatii.
sclifositu
Mesaje: 171
Membru din: 27 Dec 2011, 18:19

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de sclifositu »

catalin.v scrie:Calin dragule, Valentin prietene...iertaciune voua, am fost mai sugubat, dar nu am vrut a fi nesimtit (desi cre' ca mi-a reusit)...
Dar faza este ca am impresia ca nu sunt incurajate discutiile...chiar daca par puerile. E un forum cu oameni diferiti si implicit nivel de cunostinte diferit. Important este sa ne simtim bine unii cu altii, sa avem dezinvoltura comunicarii.
Nu am mintit in legatura cu forumul francez, uitati aici si eventual inregistrati-va: http://forumamontres.forumactif.com/forum
Tocmai am verificat afirmatia cu numarul de postari...mda...incep de pe la 55k sa coboare...hai mai, uitati-va acolo cate subforumuri sunt, cate topicuri despre Orient si muuulte altele. Aveti ce sa cititi si poate sa luati aminte ca oamenii aia se simt bine sa scrie despre ceasuri, vrute si nevrute....
Ma rog voua... nu puneti la suflet...mai ales matale, domn Calin :roll: .
Inregistrati-va pe forumul ala si invatati ce este diversitatea si toleranta!
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)
Domnii nici nu stiau despre ce este vorba in acest topic si ce discutii anterioare au fost, au intrat direct in discutie si nici nu citesc comentariile altor utilizatori desi raspund cu aer de superioritate. Toate astea au o definitie dar daca o zic se supara lumea, mai bine abandonam subiectul. Sa ai weekend fain!
mihaib78
Mesaje: 273
Membru din: 05 Iul 2016, 14:40

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de mihaib78 »

Discutia m-a binedispus si pe mine, radeam chiar cu lacrimi la afirmatia cu stolurile:))).
Prima data cand sunt binedispus anul acesta;).
Week-end placut domnilor!
borsy
Mesaje: 405
Membru din: 03 Mar 2016, 23:26

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de borsy »

catalin.v scrie:......
@Borsy: nu m-am prins daca a fost ironie fina... dar nah...inca nu m-am dezmeticit cum e faza 8)
Absolut deloc.

P.S

Dpmdv problema noastră în general (inclusiv eu) e că nu știm să acceptăm când suntem în eroare și să recunoaștem acest lucru. Pe cealaltă parte când avem dreptate (inclusiv eu) adoptăm o poziție de superioritate și vorbim ca la proști.

Scuze de off topic, poate face curățenie un moderator.
„Nu sunt deștept, dar când mă uit în jur prind curaj" Ion Creanga
mihaib78
Mesaje: 273
Membru din: 05 Iul 2016, 14:40

Re: Achizitionare ORIENT STANDARD AUTOMATIC FAG03001B0

Mesaj de mihaib78 »

Asa este aveti dreptate stimate coleg de forum. Din pacate poporul nostru e sub pacatul mandriei (si alte neamuri sunt, dar romanii mai ales au problema aceasta). Uitativa in societate toti vrem vile, audi si mercedesuri si cat ne mai tinem de destepti cu totii (ma includ aici)........................... Pacat fratilor:(
Scrie răspuns