Ma insel eu sau cureaua e fake ? Am avut o sumedenie aratand asa si s-au dus foarte repede. Are un luciu nenatural pentru piele, iar pe spate e un material bej (posibil musama) care mie intotdeauna mi-a crapat.
Ceasul este foarte frumos
Sunt intrigat de mecanism.Oare ce este?
Seamana cu un model Eterna dar nu am gasit nimic despre aceasta legatura.
Ne ajuti tu cu mai multe date?
Podul trenului de roti si furca si balansul sunt Doxa clar.Mai putin podul de la casa arcului care este modificat.Cred ca a fost ebauche Doxa modificat de Eberhard.
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Foarte posibil sa fie Doxa.
puntea balansului este foarte apropiata de Doxa dar seamana si cu Eterna/Eta.
Este totusi mai probabil sa fie Doxa trecand prin Eta.
Doxa a luat parte la proiectul automatic dezvoltat impreuna cu Eberhard,Girard Perregaux,Zodiac si Favre Leuba pe un mecanism armat manual produs de Adolph Schild.
Nu am facut legatura cu Doxa la mecanismul lui Constantin dar acum o fac.