Ultima achizitie

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
zaytsuca
Mesaje: 2623
Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Localitate: Banat

Re: Ultima achizitie

Mesaj de zaytsuca »

Superbe ceasurile, le stiu si mi-au placut mult cand le-am vazut. Cel putin zenit-ul m-a tentat si pe mine numai ca $ m-au impiedicat sa il cumpar.
Ma repet, foarte frumoase! Sa le folosesti sanatos!
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de ate14 »

Da, deosebite! Mecanisme de vis!
Sa te bucuri de ele!
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
Avatar utilizator
t_A_v007
Mesaje: 351
Membru din: 12 Ian 2009, 15:57
Localitate: Craiova, Dolj
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de t_A_v007 »

Frumoase ceasurile ! Si mai ales acel microrotor... si eu m-am minunat de primul meu microrotor (UG White Shadow).
5 tics per second
If only I had known, I should have become a watchmaker." Albert Einstein
"It's a fugazi, forget about it"
impala2328
Mesaje: 2349
Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
Localitate: Sibiu Transilvania

Re: Ultima achizitie

Mesaj de impala2328 »

ooooaaaaiii ce faine-s amandoua....
mmm...un mos craciun darnic !
la mai multe cadouri de acestea !
felicitari !
Imagine
Avatar utilizator
robog
Mesaje: 57
Membru din: 11 Aug 2010, 18:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de robog »

ate14 scrie:Oooo da! 8)
Cand te induri, poti sa mai pui fotografii cu el, in topicul dedicat!
Sa te bucuri de el!
Da, daa...desigur - sper sa il si duc in locuri pe masura lui :)
Spor la toate!
stylus
Mesaje: 423
Membru din: 30 Noi 2011, 23:37

Re: Ultima achizitie

Mesaj de stylus »

.
Ultima oară modificat 07 Dec 2024, 22:50 de către stylus, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Clipper »

Scuzati poza facuta in graba :oops:

Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Zar »

Frumos Seiko - LM (36). :)
AR1070-56E
Avatar utilizator
saphire
Mesaje: 1360
Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de saphire »

Achizitionat aseara :mrgreen:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Zar »

Interesant si deosebit Bulova - Ambassador (microrotor). :wink:
AR1070-56E
Avatar utilizator
Ninulescu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Apr 2011, 22:38
Localitate: Simeria - Hunedoara

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Ninulescu »

stylus scrie:Orient Mako 1 Blue
Imagine
Dupa Monster, Mako 1 imi este cel mai drag, forma aratatoarelor si bezelul sant foarte frumoase.
Am vorbit cu cativa colegi care au Mako si toti sant multumiti de el inclusiv fratele meu care are un Mako 1
si un Seiko 5 si saptamanal le schimba ca nu il lasa inima sa poarte doar pe unu si sa-l abandoneze pe celalalt. :mrgreen:

Cand vorbesc la telefon cu Victor (89 s-au 98 ) mereu al intreb ce-i face Mako-ul :D ca stiu ca tine mult la el.

Sa-l porti sanatos, Stylus !


Saphire, si Omega tau e superb sa-l porti sanatos si tu !
dar zi si mie (sa nu razi de mine te rog :P ) de ce Omega are 4 aratatoare ?... are si sonerie ?
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
wisepiggy
Mesaje: 89
Membru din: 08 Oct 2011, 12:59

Re: Ultima achizitie

Mesaj de wisepiggy »

Functia GMT.
Avatar utilizator
saphire
Mesaje: 1360
Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de saphire »

Ninulescu scrie:
stylus scrie:Orient Mako 1 Blue
Imagine
Dupa Monster, Mako 1 imi este cel mai drag, forma aratatoarelor si bezelul sant foarte frumoase.
Am vorbit cu cativa colegi care au Mako si toti sant multumiti de el inclusiv fratele meu care are un Mako 1
si un Seiko 5 si saptamanal le schimba ca nu il lasa inima sa poarte doar pe unu si sa-l abandoneze pe celalalt. :mrgreen:

Cand vorbesc la telefon cu Victor (89 s-au 98 ) mereu al intreb ce-i face Mako-ul :D ca stiu ca tine mult la el.

Sa-l porti sanatos, Stylus !
Ninule tocmai ti-a raspuns colegul wisepiggy,este indicator pentru GMT,daca te uiti bine bezelul este numerotat de la 1 la 24 :D


Saphire, si Omega tau e superb sa-l porti sanatos si tu !
dar zi si mie (sa nu razi de mine te rog :P ) de ce Omega are 4 aratatoare ?... are si sonerie ?
Imagine
Avatar utilizator
Ninulescu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Apr 2011, 22:38
Localitate: Simeria - Hunedoara

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Ninulescu »

Multumesc mult !. :oops: :oops:
Habar nu aveam ca exista si asa ceva, eram 90 % sigur ca e sonerie. :oops:
Stiam de GMT doar ca si complicatie mica in interiorul cadranului, ca are si Casio meu Edifice,
primit de la tine asa ceva .

Multumesc mult si tie wisepiggy, eu sant varza la ceasuri, imi plac mult ca design dar ca si mecanisme
interioare nu stiu deosebi ETA de altceva, mie toate imi par la fel :(
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
cat.27
Mesaje: 818
Membru din: 25 Aug 2011, 20:56

Re: Ultima achizitie

Mesaj de cat.27 »

Cu toate ca nu era prevazut inca un ceas pe anul asta ...

Imagine

Poza de la fostul proprietar, ale mele or sa vina saptamina viitoare.
Va spun aici buna ziua in caz ca uit sa o spun in mesajele mele !
Scrie răspuns