Ultima achizitie

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Ultima achizitie

Mesaj de gherghin nicolae »

Ai mecanism pentru el ?
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Clipper »

Achraf scrie:Sellerul (cca. 13000 feedbacks, 99.7%) a spus ca i-l pot returna, dar pierd shippingul (cca. 35$) apoi a spus ca putem face pierderea 50 / 50 % ...

Inca nu i-am dat feedback, ce sfaturi imi dati?
La ce shipping te referi, la cel cu care ti-a sosit tie? Daca da, poti deschide caz de tip "item not as described" pe care probabil ca il vei castiga cu usurinta si iti vei recupera cei $170 + $35 transport. Ce pierzi sigur si faci pe cheltuiala ta e transportul tau inapoi, care probabil ca te va costa pana in 80-90 lei cu posta romana in functie de destiinatie.
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Achraf »

Asa este Clipper, ma refer la shippingul de 5$ platit, plus cheltuielile de cca. 30$ pe care le voi suporta pentru re-transmitere.
Apoi mai este problema ca el a spus ca-mi va face refund doar dupa ce ajunge item-ul la el. Odata patit cu acest seller, de ce as mai avea incredere in el? Cum poti spune ca ai servisat un ceas automatic recent ... iar inauntru sa fie un quartz? Din vanzarile lui in ultimele 6 luni are 4 neutre si 4 negative, cele mai multe din categoria "Item as not described".

Sfaturi? Multumesc!

Cand se lumineaza pun si o poza cu mecanismul. Carcasa este de la un automatic micro-tor. Mecanismul cu inelul de prindere se potrivesc perfect in carcasa!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Clipper »

La asta m-am gandit si eu anul trecut cand am patit sa ma trezesc cu o cutie goala in loc de un IWC Portofino, vanzatorul m-a acuzat pe mine ca am furat ceasul sau ca cineva de la o posta implicata in tranzit a furat ceasul, drept urmare a refuzat orice fel de cooperare si dialog si nici nu a ridicat pachetul, acesta a stat suficient de mult incat a fost returnat la posta romana in tara. Ebay mi-a dat castig de cauza pe baza documentelor trimise si a dovezii de pe tracking ca "produsul" a fost returnat de catre mine.
Avatar utilizator
Ninulescu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Apr 2011, 22:38
Localitate: Simeria - Hunedoara

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Ninulescu »

Casio G-Shock Waveceptor Solar Tough GW-002E-1
http://www.japora-ceasuri.ro/ceasuri-ba ... p-329.html

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
impala2328
Mesaje: 2349
Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
Localitate: Sibiu Transilvania

Re: Ultima achizitie

Mesaj de impala2328 »

stiu ca l-ai dorit / asteptat mult !
sa te bucuri si sa ai parte de el ! :P
Imagine
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Ultima achizitie

Mesaj de adl »

ultimul sosit, obtinut in urma unui schimb:

Imagine
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de otvos-bruno »

Felicitari!
E frumos
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
adl
Mesaje: 1700
Membru din: 01 Iun 2008, 21:19

Re: Ultima achizitie

Mesaj de adl »

multumesc
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de otvos-bruno »

Si fotografia e reusita....
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
gabrielv
Mesaje: 66
Membru din: 11 Mai 2011, 20:44

Re: Ultima achizitie

Mesaj de gabrielv »

Achraf scrie:Asa este Clipper, ma refer la shippingul de 5$ platit, plus cheltuielile de cca. 30$ pe care le voi suporta pentru re-transmitere.
Apoi mai este problema ca el a spus ca-mi va face refund doar dupa ce ajunge item-ul la el. Odata patit cu acest seller, de ce as mai avea incredere in el? Cum poti spune ca ai servisat un ceas automatic recent ... iar inauntru sa fie un quartz? Din vanzarile lui in ultimele 6 luni are 4 neutre si 4 negative, cele mai multe din categoria "Item as not described".

Sfaturi? Multumesc!

Cand se lumineaza pun si o poza cu mecanismul. Carcasa este de la un automatic micro-tor. Mecanismul cu inelul de prindere se potrivesc perfect in carcasa!
Ai PM!
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de andreylungu »

Ce poti lua cu 7 lei de la un mut care vinde diverse obiecte prin restaurante:
Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Are si data, calendar, alarma cu posibilitatea de a schimba melodia, ora in multe orase de pe glob, calculator, timer(nu stiu cum se foloseste :lol: ), sistem de pliare ptr. a il transporta cu usurinta si totul pentru numai 7 lei :shock: :lol: :lol:

Si cand te gandesti cat platim pentru ceasuri care doar arata o amarata de ora si data... :shock:

:D :D :D
zveros
Mesaje: 853
Membru din: 07 Apr 2010, 01:42

Re: Ultima achizitie

Mesaj de zveros »

Interesanta achizitie :)
eugenbt
Mesaje: 708
Membru din: 02 Oct 2010, 21:43
Localitate: Botosani

Re: Ultima achizitie

Mesaj de eugenbt »

da, dar nu are bratara!
DaanC
Mesaje: 55
Membru din: 02 Oct 2010, 16:44

Re: Ultima achizitie

Mesaj de DaanC »

Salutare la toata lumea,
Ultimile mele achizitii, sunt foarte multumit de ele

Imagine

Imagine
Scrie răspuns