Unde va tineti ceasurile ?

Discutii intre pasionati.
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de andreylungu »

Ce solutie credeti ca este mai buna pentru a "depozita" ceasurile ? Nu mai vreau sa le tin insirate prin casa, dar nu stiu ce solutie ar fi mai potrivita... Deocamdata mi-ar placea o caseta de genul asta : http://www.okazii.ro/catalog/60324950/c ... asuri.html, insa ma da inapoi pretul un pic cam mare pentru spatiul de depozitare pe care il ofera (doar 6 ceasuri)... Daca aveti alte idei sau sfaturi, astept sa le citesc :lol: As dori ceva sa tina ceasurile acoperite pentru a evita depunerea prafului pe ele si daca se poate sa fie si cu "vedere la ceasuri" :lol:

Cu bine !
Avatar utilizator
Ninulescu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Apr 2011, 22:38
Localitate: Simeria - Hunedoara

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de Ninulescu »

Eu asa le tin...

Imagine

in vitrina, vitrina are usa din sticla si se vad perfect !
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de andreylungu »

Stiu acest suport, am fost la un pas sa comand si eu unul, insa mi-am dat seama ca as prefera ceva acoperit (gen cutie/caseta, poate chiar si cu cheie)... Astept si alte recomandari :oops:
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de Zar »

AR1070-56E
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de andreylungu »

Ms ptr link, am cautat si eu topicul pe tema asta, dar cautarea nu a dat rezultate, nu stiu de ce :oops: Cred ca discutia se poate muta in acel topic...
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de gherghin nicolae »

Eu am mai scris aici pe forum ca se gasesc la De Agostini niste reviste cu pietre pretioase/semipretioase sau diverse alte roci si minerale . Se livreaza la fiecare 20 de exemplare cite o cutie din plastic ce are casetute unde intra ceasuri cu tot cu bratara/curea . Costul unei astfel de casetute este 10 lei . Pina acum am cautat peste tot alte modalitati unde sa le tin , insa cum am peste 2000 de ceasuri , aceasta solutie mi se pare cea mai buna...

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Aici vedeti de la simple cuti cumparate cu suruburi cu tot ( erau la acelasi pret si fara... :lol: ) de la Baumax , cele de la DeAgostini , valize precum si o cutie de trabucuri cu umezeala controlata...
Aveti de unde sa alegeti idei de depozitare , fantezia este la indemina oricui...
Succes !!!
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de gherghin nicolae »

Scuzati haosul in care se afla acum ceasurile insa urmeaza sa le sortez si sa le cataloghez pe fiecare , pentru ca nici eu nu mai stiu ce am...insa tot cumpar !!!La mine nu mai este un simplu virus...este o boala cronica !
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Avatar utilizator
zaytsuca
Mesaje: 2623
Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Localitate: Banat

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de zaytsuca »

Hai ca poate te scap eu de vreo 2. Am vazut aici unele patrate, da si mie niste detalii pe PM. Mersi Nic!

Imagine
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de gherghin nicolae »

Nu-i vorba de scapat...
Nu tin sa le vind , pentru ca daca ar fi asa , ar fi postate aici .
Patrate...din cutia cu trabucuri sint Zenith si Universal Geneve .
Cu care vrei poze ?
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
basty
Mesaje: 404
Membru din: 15 Dec 2011, 22:41
Localitate: Bistriţa

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de basty »

Am crezut până acum că eu am multe păsărele cu aproape 2000 de ceasuri, dar când le văd pe ale lui Gherghin (peste 2000), mă mai liniştesc. Eu le ţin pe marea majoritate ambalate ca pe pantofi deoarece mi-am luat cutii goale de carton de la magazinele de încălţăminte (sunt pe gratis), le folosesc cu succes, ceasurile se păstrează foarte bine în ele, dar am o problemă cu depozitarea lor pentru a nu o încurca pe soţie, restul e OK. Pentru cele mai reprezentative din colecţie mi-a comandat soţia o vitrină specială şi ţin să o pup din nou şi pe această cale.
Avatar utilizator
savu21
Mesaje: 268
Membru din: 23 Iun 2009, 18:38
Localitate: Alba Iulia

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de savu21 »

Pe Time24.ro sunt casete si dispozitive de intoarcere destul de bune ( am luat si eu o caseta de 6 ) dar s-au mai scumpit de atunci : una de 20 de ceasuri e pe la 7-800 lei!
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de andreylungu »

Multumesc pentru idei, o sa ma mai gandesc...
Mi-ar placea ceva de genul asta: http://www.alibaba.com/product-gs/25933 ... h_box.html
Cat de umflate sunt preturile la noi fata de China... :shock:
Avatar utilizator
saphire
Mesaje: 1360
Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de saphire »

Uite aici cutii adevarate :D :)

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
andreylungu
Mesaje: 323
Membru din: 21 Apr 2011, 09:48
Contact:

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de andreylungu »

Cam asa ceva caut si eu, dar nu am de gand sa dau 400-700 de ron cat am vazut ca sunt preturile pe la noi, cand ai vazut cat costa in China... 100-200 de lei maxim as da. Gasisem si pe ebay una pentru 6 ceasuri frumoasa cu 9.5 lire inclusiv transport, dar tot din China... : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 97.c0.m619

Mi-ar placea, dar ma mai gandesc. Ce spuneti, e ok daca o comand pe cea de pe ebay, ajunge la mine ? :lol:
Avatar utilizator
saphire
Mesaje: 1360
Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Unde va tineti ceasurile ?

Mesaj de saphire »

Suna ma si ti dau sursa 150 ron!
Imagine
Scrie răspuns