Reparatii (ceasuri venite la atelier)

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Zenith

Mesaj de Claudiu »

Pentru Constantin:

Asta e ce am "scos" din el!


Imagine
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
priam
Mesaje: 1131
Membru din: 15 Iun 2007, 00:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de priam »

E acela?!
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de Claudiu »

Care? Ca io nu stiu!!
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
priam
Mesaje: 1131
Membru din: 15 Iun 2007, 00:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de priam »

Am intrebat daca e cel pe care l-am vazut la intalnirea de la WTC..., cand eram impreuna, noi, cei 4 muschetari! Arata foarte bine! :D :D :D
Avatar utilizator
iEdi
Membru Special
Mesaje: 3085
Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iEdi »

Incep prin a spune doar WOW !

Apoi ca sa lamuresc problema, cred ca este obligatia mea sa spun :

Pentru Priam : "Da acela este ! (cate 420 crezi ca sunt la noi ? :) )

Pentru Claudiu : Acest ceas a fost vazut de mai multi, printre care si subsemnatul la targul de antichitati, a fost cumparat de subsemnatul cu ideea de a-l reconditiona si apoi dat lui constantin (cu siguranta constantin se va bucura mai mult de el decat mine si ii va da mai multa atentie) ... cam asta e povestea pe scurt ... sper sa nu fi deranjat pe nimeni ca am spus-o ...
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...
Avatar utilizator
constantin
Mesaje: 254
Membru din: 12 Iul 2007, 00:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de constantin »

WOW! :D :D
Arata putin altfel ....
Da, Edi zice bine.

E grozav!
less is more
Avatar utilizator
iEdi
Membru Special
Mesaje: 3085
Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iEdi »

Dupa ce va fi gata si vom avea ceva mai multe poze cu el, inclusiv cadran si intreg ... daca am acceptul actualului posesor (constantin) voi arata cum era cand a ajuns la Claudiu ...

Oricum pot recunoaste ca ma bucura mult faptul ca e pe drumul cel bun !
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...
Avatar utilizator
constantin
Mesaje: 254
Membru din: 12 Iul 2007, 00:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de constantin »

Oricum vroiam sa te rog sa pui poze cu el sa vedem cum arata inainte.
Eu am facut niste poze mai slabe.
less is more
Avatar utilizator
Gabi
Site Admin
Mesaje: 2011
Membru din: 28 Mai 2006, 17:58

Mesaj de Gabi »

Claudiu ai becuri fluorescente in atelier, sau e culoarea naturala a mesei de lucru ? :?
priam
Mesaje: 1131
Membru din: 15 Iun 2007, 00:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de priam »

Edi, mirarea si uimirea mea sunt, zic eu, justificate! Stiu ca nu prea sunt multe 420 in Romania, eram aproape sigur ca e vorba de acel exemplar, si de aici rezulta si uimirea mea... :D :D :D
Avatar utilizator
constantin
Mesaje: 254
Membru din: 12 Iul 2007, 00:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de constantin »

Oricum vroiam sa te rog sa pui poze cu el sa vedem cum arata inainte.
Eu am facut niste poze mai slabe.
Claudiu ma intrebat daca mai am poze dinainte, ca el a uitat sa-i faca.
less is more
Avatar utilizator
iEdi
Membru Special
Mesaje: 3085
Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iEdi »

Si uita-te lume cum arata inainte - bombardat !

Imagine

Imagine

Imagine

... ce ziceti ? :shock:
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...
Avatar utilizator
constantin
Mesaje: 254
Membru din: 12 Iul 2007, 00:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de constantin »

Super poze !
Claudiu o sa fie foarte incantat sa revada cum era inainte.
less is more
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de Claudiu »

Da! Chiar imi parea rau sa nu am poze de dinainte,ca sa am un termen de comparatie.In general fac aceste poze,pentru a sti cu o alta ocazie ce s-a facut la el etc.Sunt pentru arhiva mea personala.
Multumesc.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de Claudiu »

Le-am studiat,si tin sa-ti multumesc inca o data pentru ele.Le-am salvat pe CD.
Daca cineva considera ca acest topic nu-si are locul aici,sunt deacord cu a fi sters. 8)
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Scrie răspuns